כבר שבועות מדברים במשרד הבריאות והחינוך על חזרה הדרגתית ללימודים - אך נראה שהמערכת לא מוכנה כלל וכלל להחזיר את הילדים לבתי הספר. במערכת הבריאות מחכים לממצאים של מחקר שנעשה על 700 משפחות בבני ברק ובחן האם ילדים מדביקים ונדבקים. תוצאות המחקר לא חד משמעיות. בכל זאת, אלה התנאים לפתיחת מערכת החינוך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפני שחוזרים ללימודים, במערכת הבריאות ומערכת החינוך צריכים לקבוע נהלים ברורים ולהטיל על מנהלי בתי הספר - אלו שמכירים טוב מכולם את הכיתות - את האחריות להכין את המבנה ולהתאים אותו לשגרת הקורונה. היגיינה וניקיון הוא תנאי בסיסי לחזרה ללימודים - ומי שצריך לפקח על זה הם הרשויות המקומיות, אך גם על ההורים מוטלת אחריות להיות מעורבים.

בישראל פועלות היום ארבע קופות חולים וצריך שיהיה גוף אחד שיידע לתקשר עם כולם. אם ילד נדבק בנגיף וצריך לבדוק במהירות את כל הכיתה, לא ברור מי מתאם זאת. התקנה שמורה על חבישת מסכה במרחב הציבורי עברה ומפרי החוק ייקנסו ללא אזהרה מוקדמת - אז למה תלמידי בני יותר מ-6 שנמצאים בקבוצה גדולה לא נדרשים גם הם? זה תנאי חשוב מאוד. 

בכל האמור למחקר שנעשה על המשפחות בבני ברק שערך מכון גרטנר: ככל הידוע בעולם הרפואה, אין היום אף מחלה ויראלית שבה ילדים לא נדבקים אבל כן מדביקים, ואין סיבה לחשוב שנגיף הקורונה יהיה שונה. לכן המחקר הזה מיותר מבחינתי והמסקנה הברורה מאליה היא שילדים הם אוכלוסיה שצריך להיזהר ממנה - כמו מבוגרים. לסיכום, אני את ילדיי לא הייתי שולח בחזרה לבתי הספר בעת הזו.