כשלמעלה ממיליון מובטלים מגששים את פרנסתם באפלה, כשעצמאיים קורסים ולא בטוחים מה יוליד יום, וכשמשפחות שלמות מגלות ממש עכשיו שהמעמד הבינוני שבתוכו ניווטו התחלף במעמד נמוך, דווקא באותה נקודה - ראש הממשלה וראש הממשלה החלופי הגיעו לסידור עבודה מושלם לא רק עבורם, אלא גם עבור 34 שרים נוספים ועוד 16 סגני שרים - 8 לכל אחד - אם ירצו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ואם זה לא מספיק, וכנראה שזה לא הספיק לתיאבון של הצדדים, כחול לבן והליכוד סיכמו שיחוקקו חוק נורבגי, אותו חוק שממש לא משקף את תדמית הנורבגי העולה ברוחכם, שיאפשר להם להכניס לכנסת עוד מספר לא מבוטל של חברי כנסת חדשים, כאלה שלא שיוו בנפשם שהכניסה למשכן תינתן להם ככרטיס פיס שאותו אפילו לא יצטרכו לגרד.

החתימה על ההסכם
בנימין נתניהו ובני גנץ חותמים על הסכם אחדות

מספיק להסתכל על הנתונים שאסף המכון הישראלי לדמוקרטיה כדי להבין עד כמה המספר הזה מופרך: אם הממשלה העשירית של מדינת ישראל בשנת 1961 מנתה 18 שרים, 40 שנה אחריה - הממשלה ה-29 בשנת 2001 מנתה כבר 23. כמעט שני עשורים מלאים חלפו וממשלת נתניהו-גנץ, הידועה בכינויה "ממשלת החירום הלאומית", מונה 31 משרדים. אז איך יגיעו ל-34 שרים זולת ראש הממשלה וממלא מקומו? אל דאגה, ימנו שרים בלי תיק או ימצאו שטיק אחר.

אחרי שנה וחודשיים של שיתוק, בחרו גנץ ונתניהו בממשלת ניתוק. זה טוב שיש ממשלה וחשוב שסוף סוף יתחילו לזוז כאן דברים. אבל לא ככה. בדרכם זה לזרועותיו של האחר שכחו ראש הממשלה וזה החלופי לא את מראית העין, אלא את הכבוד לאזרח שכורע תחת נטל הקורונה. הנגיף הקטלני שהגיע מסין הוא אולי סיבה לעשות ויתורים ולוותר על הבטחות בחירות, אבל לא תירוץ לתקוע אצבע בעין לכל מי שהווירוס באמת פגע בו.