אני לא שופטת אף רשות שמחליטה לא לפתוח, או אף הורה שמחליט לא לשלוח. אני אישית אשלח את הילדים שלי לבתי הספר בשבוע הבא. באזור שבו אני גרה אין כמעט תחלואה, ולדעתי כל הורה וכל ראש עיר צריך לעשות את החישוב הזה לפני קבלת ההחלטה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

קודם כל אני מסתכלת על העניין הזה מבחינה ראציונלית, ביישוב שאני גרה לא הייתה כמעט תחלואה, ואני בקשר רציף עם כל המשפחות של הילדים הכיתה, ואני יודעת בוודאות שגם שם לא היו חולים.

מעבר לזה, בעיניי יש מסר חינוכי בעייתי במפגש מול הילדים כשאנחנו אומרים להם: "אני לא סומך על החלטת המערכת, אני חושב שמסכנים אתכם". אני אישית חושבת שבמסר כזה שנוגד את החלטות מקבלי ההחלטות שניהלו עד כה המשבר, שיש משמעות הרבה יותר עמוקה. ומסר עלול להיות אפילו עוד יותר מסוכן מהעניין עצמו.

במובן מסויים, אם סמכנו על המדינה כשהיא הושיבה אותנו בבית 6 שבועות ונפגעה הפרנסה שלנו, ונפגעה הבריאות הנפשית של רבים מאיתנו - אז אני חושבת שאפשר לסמוך על המדינה כשהיא אומרת שזה בסדר לחזור בקבוצות קטנות. זה סיכון מחושב שאני אישית מתכוונת לקחת.

זו סיטואציה שמצריכה הרבה משמעת והיא עובדת לשני הכיוונים: הרי בעוד כמה חודשים אם יהיה גל שני ושוב יגידו להשאר בבתים לא נרצה שכל אחד יעשה דין לעצמו. באותה מידה, אם הממשלה אומרת שזה בטוח להחזיר כיתות א'-ג' ללימדוים בקבוצות קטנות, אפשר לסמוך עליה כל עוד לא הוכח אחרת.