כבר שלשום זה היה נשמע קצת מוזר. סיפוח מלא-מלא, עכשיו, כבר ביום ראשון, בלי לחכות, לא ממתינים, האמריקנים מאשרים, יאללה לספח. משהו בפאזל לא הסתדר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יומיים אחרי, והבוקר כבר ברור שהאמריקאים ציננו את ההתלהבות של ממשלת נתניהו. יועצו וחתנו של הנשיא, ג'ארד קושנר, הבהיר הבוקר שסיפוח יקרה רק בתיאום עם האמריקנים ורק לאחר הבחירות. אתמול, בתדרוך לכתבים, פירט השגריר פרידמן את המנגנון: תוקם ועדה משותפת לישראל ולארה"ב שתדון בסוגיה, ולא ניתן לומר כמה זמן זה ייקח.

בנימין, נתניהו, דונלד, טראמפ, תוכנית, שלום
בנימין נתניהו ודונלד טראמפ בתוכנית השלום של טראמפ | צילום: קובי גדעון , לע"מ


צריך לומר ביושר: לא הייתה כאן תפנית בעמדה האמריקנית, ואם הייתה - הרי שהיא הייתה רק של פרידמן, שנהה אחרי הצהרות הסיפוח הישראליות בחוסר אחריות משווע.

אבל מה לנו להאשים את פרידמן? מי שצריך לספק הסברים לציבור הוא ראש הממשלה נתניהו, שאנשיו תדרכו שיביא סיפוח לממשלה כבר עכשיו, אם לא ביום ראשון הזה - אז כנראה שביום ראשון הבא. שצריך לתת ליועמ"ש להחליט אם הוא איתנו או נגדנו (מזל שיש את מי להאשים), ואם הוא יתנגד - עדיין רצים קדימה.

ההתנחלות איתמר. תסופח?
צילום: FLASH90, חדשות


נתניהו חייב להסביר מה קרה כאן, ויפה שעה אחת קודם. לא רק ערכית, גם פוליטית, בלוף הסיפוח שהחל בקול תרועה רמה יכול להתהפך עליו. אז הוא בטח יגיד שאנחנו לא הבנו, שהוא בכלל אמר "שלופים". אולי הוא ישלוף את מנדלבליט ויפיל את זה עליו. ואולי בסוף יהיה לו הסבר באמת משכנע. נמתין ונראה.