המסקנה המרכזית מהנאום של בנימין נתניהו, שבו הוא לא קרא לפיוס עם בני גנץ, היא שנתניהו יתפלל ל-61 מנדטים. אם הוא לא יגיע לזה, הוא ינסה להביא אותם ב"בודדת", לאסוף מנדטים אחד-אחד מהמפלגות, כמה שיצטרך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהלך כזה עדיף לו על פני אחדות עם כחול לבן. אחדות כזו תסנדל אותו בדברים שחשובים לו, היא לא תאפשר לו לבצע מהלכים משמעותיים עבורו בתחום המדיני והמשפטי. אחדות לא תאפשר לו למנות את שר המשפטים הבא שהוא רוצה, או להשפיע על זהות היועץ המשפטי הבא לממשלה שיכול למשוך את כתב האישום נגדו.

האתגר של גנץ

ליו"ר כחול לבן יהיו עכשיו שני אתגרים פנימיים: הראשון - לוודא שאיש מהקוקפיט לא מערער על ההובלה שלו או הולך הביתה. השני - לשמור על כל הח"כים שלו קרוב קרוב. גם על מי שחושבים שהוא "אפס מאופס".

נותרו ללא מילים

תוכנית המאה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הייתה נקודת המפנה של מערכת הבחירות. אבל הסיפור האמיתי של הקמפיין היה ונותר חוסר היכולת של כחול לבן להסביר איך יקימו ממשלה.

ריקוד המכונה

רק לפני כחודשיים, רבים לא הבינו למה העדיפו הליכודניקים אדם עם 3 כתבי אישום על פני גדעון סער. אמש הם קיבלו את התשובה. נתניהו הביא מנדט אחד פחות מאריאל שרון בשיא כוחו. הליכוד ממשיך להיות המכונה הפוליטית המשוכללת ביותר על המפה.