עם ההודעה על פתיחה בחקירה משטרתית בפרשת "המימד החמישי" - בסביבת נתניהו טוענים: הנה גם בכירי כחול לבן תחת חקירה. הכיוון הזה עלול לפגוע דווקא בנתניהו ולהועיל לבני גנץ. מי שהורה על פתיחת החקירה הוא ממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד, שמונה על ידי השר אוחנה והטענות כי הנחייתו פוליטית, ממחישה מה יקרה אם שר יוכל למנות תפקידים לפי דעתו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ראש הממשלה נתניהו מבין שנקודת התורפה שלו זה סיפור השחיתות, התיקים והעובדה שהוא ייאלץ להתייצב בבית המשפט מיד אחרי הבחירות אם לא תהיה דחייה. לכן הוא רוצה לבוא ולומר: שגם את גנץ חוקרים וגם הוא מעורב בחקירות – אבל בדיעבד זה יפגע בראש הממשלה.

בנימין נתניהו (צילום: יהונתן ולצר, TPS)
המהלך של נתניהו שעלול לפגוע בו | צילום: יהונתן ולצר, TPS

הסיבה לכך היא שהיתרון של נתניהו הוא במגרש המדיני וביכולת להציג את ההישגים שלו. בכל פעם שהוא נגרר לשיח על שחיתות הוא נפגע. על פי כל הסקרים והמחקרים, גם של הליכוד וגם של כחול לבן, כשהציבור נשאל על מידת האמינות – גנץ מנצח בגדול.

נדמה שבהקשר הזה – אם יש משהו שמדביק את כחול לבן ביחד עם המתלבטים מהליכוד שמאסו בנתניהו וקשה להם להצביע לגנץ – זה נושא השחיתות. והדבר עשוי לפעול נגד נתניהו ולפגוע בו.

צפו בהצהרת גנץ: "נתניהו משקר ומרמה" (צילום: חדשות)
בנושא השחיתות - גנץ מנצח | צילום: חדשות

כעת, בעקבות הטענות על "ארומה פוליטית" אנחנו מקבלים דוגמא למה יקרה אם תעבור הצעת החוק שקידמה איילת שקד ואמיר אוחנה: מינוי יועצים משפטיים מטעם השר. בשורה התחתונה יש דרג מקצועי, שומרי סף ומערכת שלמה ששומרת על החוקים והכללים של המדינה.