אהוד אולמרט הזמין לעצמו "ריאיון" באכסניה של מיטיבו משכבר הימים, נוני מוזס - האיש שמואשם כי הציע שוחד לנתניהו בדמות סיקור אוהד. ואכן, ב-Ynet נהגו בו בכפפות של משי, בלי שאלות קשות, כאילו מדובר בקידום תוכן שיווקי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הוא ממשיך לטעון שאבו מאזן "מוכן לעשות שלום" והיה מקבל את ההסדר שהציע לו אולמרט - אלמלא יעצו לו שלא לסגור עניין עם ראש ממשלה בדרכו החוצה. נו, באמת. מה הפריע לאבו מאזן לבקש לחזור לדון בתוכנית הזו? מדוע לא רץ לנשיא אובמה ואמר לו שהנה, הצדדים ממש נוגעים בשלום? לשם מה צריך היה סתם לשקוע אחר כך במשא ומתן מפרך וחסר תוצאה עם ג'ון קרי? 

האמת, מר אולמרט, היא שאבו מאזן השתמש בכך שנשלחת להישפט כתירוץ, כאמתלה, לא לומר עד היום כי הוא מסכים להצעה. חד וחלק! אין סיבה שלא לדבר עם אבו מאזן, אבל אין גם סיבה לקשור לראשו כתר של שוחר שלום. הוא סרבן שלום סידרתי, שהבין כי טרור נוסח ערפאת לא עולה יפה.

ומעל לכל: בשביל מה לפזז אחריו עד ניו יורק, ודווקא שם לייצר אירוע תקשורתי שיסייע למנהיג הפלסטיני במאבקו לקבור את תוכנית טראמפ? הרי אתה מסביר ללקוחות Ynet שאינך נגד טראמפ. בית המשפט קבע ששיקרת - הואל נא שלא לשקר גם לנו. אתה חופשי להתגולל על נתניהו כ-"נוכל במצוקה" וכו', אבל הוא לא הנושא כאן.

עדיין יש לך שהות להתעשת, ומי שאתה מצהיר על תמיכה בו, בני גנץ, חייב לומר בפומבי שהוא נגד מופע הקלון שאתם מתכננים בניו יורק. לא רק הוא: איני צריך לשאול בכלל כדי לדעת שאיש רציני, אחראי והגון כמו בוגי יעלון שולל את הרעיון הזה. ישמיע בטובו את קולו, וכך רבים אחרים שמשום מה נאלמו.