אני מפנה מכתב פשוט לראש ממשלתנו הנכבד בנימין נתניהו, או כפי שקוראים לו בחלק מהיישובים הערביים - אבו אל יאיר. מדובר בדרישה פשוטה, אדוני יכול לנצל את מעמדו הנשגב והמכובד ואולי בפעם האחרונה (לפי תסריטים שמונחים על השולחן) לעשות תיקון. תיקון עולם, מעשים טובים או כפי שאמר מכובד אחד מיישוב בגליל: "יא אבו יאיר, תאיר" – תפיץ אור לעמים (אור לגויים), תהיה מלך בממלכתך: "ביבי מלך ישראל, חי חי וקיים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אז ככה אדוני, מערכת בחירות אחרי מערכת בחירות כבודו מסית בלי הפסקה, מחרים יותר מ-22% מאוכלוסיית ישראל. זה התחיל ב"ערבים נוהרים" ונמשך בפייק ניוז של כפר מנדא, מהקלפי ההיא מהבחירות בספטמבר, ההסתה עברה שלב אחר שלב עד שהגיעה ל - "הם יקימו ממשלה בתמיכת עודה וטיבי".

70% מבעלי זכות הבחירה בחברה הערבית יצאו בפעם הראשונה בתולדות מדינתם, מדינת ישראל, להצביע. הם החליטו להיות חלק מההליך הדמוקרטי, ראו בעצמם גורם שעשוי להשפיע לטובה על עתיד מדינתם, עשוי ולא עלול, אדוני ראש הממשלה, עשוי להביא כבוד בפני העמים, במיוחד עמי האזור, ובמיוחד עמי המדינות בהן ערכת ביקורים, בגלוי ובחשאי.

יותר מ70% יצאו קודם כל להצביע, ובחרו במדינתם, שלשלו פתק, ואז רוב האנשים מבין 70 האחוזים האלו שלשלו פתק של הרשימה משותפת. ואגב כל ניסיון ראיון בזמן חאג' והביקור המביך בטמרה ימים בודדים לפני הבחירות, בכנס שנכחו בו יותר אנשי תקשורת ומאבטחי שב"כ מאשר נוכחים. (ספרנו 30 אנשים שהגיעו כשרובם פעילי ליכוד). ביקור הבזק ממש לא עזר לשכנע, זה היה מהלך נמוך ומאוחר מדי.

עשר שנים אדוני המכובד ויש הרבה כבוד, אדוני לא טרח לבקר ביישובים הערביים (חוץ מעין מאהל שם נאמת, ובעיר השכנה נוף הגליל, שם נאמת והבטחת לבנות). איבדת אדוני את כל אלה, איבדת יותר ממיליון ושבע מאות אלף ערבים, וכשאני אומר ערבים אני מתכוון לכל האוכלוסייה הערבית על כל מרכיביה (מאום אל פחם, עיר הבשורה, עילבון, כפר סמיע, ירכא, רהט, טובא זנגריה, מעיליא וכו').

ואת הסרטון של חבר מפלגתך אבי דיכטר אפילו אגזים ואגדיר כרעידת אדמה. גם כאן היה ניסיון זול ונמוך של ראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר כשפנה בסרטון שמזלזל באינטליגנציה האנושית של ערביי ישראל ואמר: "איסחו יא ער'ב אישר'איל (ערביי ישראל תתעוררו)". סבאח אל ח'יר אדון דיכטר, איפה היית כל השנים?!

דיכטר: "בחמאס הבינו" (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
ח"כ אבי דיכטר | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

ומכאן תרשה לי אדוני להגיע להיום, או בעצם לאתמול. אמש שוב סימנת את האוכלוסייה הערבית כלא לגיטימית. הוצאת אותם מהמשחק הפוליטי ושוב האשמת את נציגי אותו ציבור, ואת הציבור עצמו כ"תומכים בטרור". מעניין מה השדרוג הבא שתעשה לאוכלוסייה הערבית בבחירות מועד ד' ההולכות ומתקרבות. בעקבות אותם אזרחים ערבים שיצאו להצביע כדי להיות חלק מהמשחק, ולקחת חלק בדמוקרטיה הישראלית, כדאי מאוד שבביקור הבא שלך ביישוב ערבי, תגיע עם תוכנית מעשית יישומית דה פקטו, ולא הבטחות שיישארו דה יורה.

אני לא אשכח שאתה זה שעמדת מאחורי בניית תחנות משטרה. כמובן שזה קרה רק בעקבות לחץ ציבורי ואנדרלמוסיה בלתי נסבלת שבמדינה מתוקנת מזמן היו מכנסים ועדת חקירה. ובמקום לבנות תוכנית, השר לביטחון הפנים האשים וזרק את האחריות על ה-"מנטליות". על איזה מנטליות אתם מדברים?! על מנטליות של עיר הרופאים הגדולה בעולם, העיר עראבה שבגליל? חשבת לרגע אדוני לבקר שם בסבב הבחירות הבא שלך? על מנטליות של הרופאה עם כיסוי ראש מא.א. פחם שמחליטה לתלות את תעודת הרפואה ולהתגייס למשטרת ישראל? על מנטליות של לוחם האש מכפר קרע שנספה בעת מילוי תפקידו לפני מספר שנים? על מנטליות של היישוב ירכא שהוא היישוב הכי מסחרי בישראל ללא שום השקעה ממשלתית? על מנטליות של הפקעת אדמות וקשיים באישור תוכניות מתאר וחיבור לחשמל? על איזו מנטליות בדיוק אתם מדברים?!

 

כפר קאסם, ארכיון (צילום: פלאש 90)
כפר קאסם | צילום: פלאש 90

אז אדוני ראש הממשלה אני מבטיח לך שברגע שתגיע ביחד השר ארדן והשרה מירי רגב תבואו עם מנטליות של שינוי ותוכניות לביצוע, אז בביקורכם הבא ביישוב ערבי יהיו מאות שיגידו תודה.

לסיכום, אני מבקש אדוני הנכבד שבביקורך הקרוב לאחת מהמדינות השכנות, עומאן, טנקגסטאן, בולטאן או מועאסתאן, או השם יודע מי ואיפה ואם בכלל, תגיד להם: "יש במדינתי, במדינתנו מיליון ושבע מאות אלף אזרחים אוהבי דמוקרטיה. יותר מחצי מיליון הצביעו לרשימה של 15 חברי כנסת, כולם לפחות עם BA MA, שליש מהם עם תואר דוקטור, וכן כן, ארבע נשים, אחת מהן עם כיסוי ראש".

האם כל הנתונים האלה יגרמו לך להתגאות? או להסתובב באותן מדינות כמו טווס גאה? או שאת הדברים האלה אתה מוכן להגיד רק בחדרי חדרים. אז להתראות אדוני ראש הממשלה, המערכת הבחירות הקרובה.