אי אפשר להפסיק להסתכל על התמונות בהן עומדת יפה יששכר עם הנשיא פוטין וראש הממשלה ורעייתו בפאטיו במעונו של נתניהו - זו תמונה יוצאת דופן בכל המובנים. התמונות הללו אינן טריוויאליות בשום דרך, בעיקר משום שפוטין הוא אחד המנהיגים הגדולים בעולם לצד יפה יששכר, אזרחית ישראלית מן השורה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסיום פגישתו של פוטין עם נתניהו ויפה יששכר הצהיר הנשיא הרוסי: "נפגשתי עכשיו עם אמה של נעמה, זה ברור שנעמה יוצאת ממשפחה מאוד טובה. ידועה לי העמדה של כבוד ראש הממשלה - להחליט בצורה המתאימה, כל זה נלקח בחשבון בזמן קבלת החלטה". עוד הוסיף פוטין: "היום תבקר נעמה את מי שאחראית על שמירת זכויות האדם ברוסיה. אמה מאוד מרגשת ותומכת בבת שלה. אמרתי לה ואני אגיד את זה עוד הפעם - הכל יהיה בסדר".

מלבד המשפט "יהיה בסדר" של פוטין בסוף דבריו, הוא בעצם הניח את התשתית הפרוצדורלית, החוקית והמשפטית לחנינה של נעמה. גורם מדיני מחדד כי מנקודת מבט רוסית, פוטין לא יכול לעמוד על הבמה לצד רה"מ נתניהו ולהציג את השיחות ביניהם בצורה בוטה, כאילו היה פה אתנן פוליטי שבמסגרתו הוא הביא לשחרורה של נעמה. אלא, ההליכים הם הרבה יותר מורכבים מכך - גם ברמה הדיפלומטית.

נעמה יששכר ולדמיר פוטין וביבי נתניהו
פוטין בפגישתו עם רה"מ, רעייתו ויפה יששכר | צילום: החדשות 12

סביר להניח שפוטין יחזור לרוסיה, וינהל את הדברים ברמה המשפטית - גם כדי לא להביך את מערכת המשפט הרוסית שרק לאחרונה גזרה על נעמה 7.5 שנות מאסר בכלא. ויש להניח -  שאת זה גם מבינים במשפחתה של נעמה.

בשורה התחתונה, גורם מדיני מסביר: "פוטין הניח פומבית את היסוד לחנינה ושחרורה של נעמה יששכר".