בין חסינות לקרב ירושה: על אף הניצחון הצפוי של נתניהו בבחירות לראשות הליכוד, אמש (חמישי) נפתח עידן חדש במפלגת השלטון. כעת אחרי שסער הודה בהפסד והביע תמיכה בנתניהו לקראת הבחירות לכנסת ה-23, ניתן כבר להבין מספר דברים מתוצאות הפריימריז:

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החסינות

דילמת החסינות לנתניהו מלווה את גדעון סער תקופה ארוכה, עוד לפני שהחליט להתמודד נגד נתניהו. היא מלווה אותו עוד ממאי אשתקד, אחרי כינון הכנסת ה-21. אז סער הגיע לאולפן ודיבר נגד חוק החסינות ונגד תיקונו. כבר אז לא אמר מה יעשה עם החוק.

עמית סגל (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

אך לנתניהו לא תהיה חסינות, גם אם הוא ישיג ניצחון מזהיר בקלפי. הסיבה לכך היא שבבחירות הקרובות, על פי ההערכות הימין ישיג לא יותר מ-62 מנדטים כגוש. משמע הדבר הוא שנתניהו צריך את כל חברי סיעת הליכוד, את איילת שקד וכל הימין החדש, שיתמכו בחסינותו - דבר שלא סביר שיקרה.

מינוים וקרבות ירושה

בנוסף, ברור שאם נתניהו יצליח להרכיב ממשלה בסבב הבא, הוא ימנה את גדעון סער לשר בממשלתו. מינוי בכיר או לא, אי אפשר לדעת - אך המינוי הוא בלתי נמנע. מן הצד השני - יכול להיות שסער לא ייקח על עצמו את המינוי, אך בנקודת זמן זו אי אפשר לדעת.

גדעון סער (צילום: החדשות 12, החדשות12)
גדעון סער | צילום: החדשות 12, החדשות12

הדבר החשוב ביותר שקרה הוא שבליכוד כבר נערכים לקרב הירושה של עידן אחרי נתניהו. בסופו של דבר השאלה היחידה שמעניינת אחרי שהתוצאות התקבלו נוגעת ליום שבו ייפתח הקרב הזה באופן רשמי: האם התמודדות סער בסבב הנוכחי עזרה לו - או הזיקה?