מאות רוכבי אופניים הגיעו הבוקר למקום התאונה שבה נדרסו  למוות השבוע שני הרוכבים, תומר ויינשטיין ויניב לוגסי, זכרם לברכה. אתמול הוארך מעצרו של הנהג הדורס, יונתן פדידה בן ה 29, החשוד שנהג תחת השפעת סמים. גיא ניב, אחד מרוכבי האופניים הבכירים בארץ, בטור אישי בתגובה לטרגדיה: "בתור אחד מרוכבי האופניים המובילים בארץ, אחד שרכיבה על כבישי ישראל היא עניין שבשגרה עבורו. טרגדיה נוראית כמו זו שפקדה את קהילת רוכבי האופניים והטריאתלון השבוע מעלה אצלי תמיד מחשבות ותהיות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני עולה על הכבישים כל יום - זה המשרד שלי, זו העבודה שלי, זו האהבה שלי וזו התשוקה שלי, וזו בעיקר דרך חיים נכונה ובריאה שמשפיעה על כל כך הרבה אנשים לטובה, ומנגד שוב המחשבות האלה: האם אני הקורבן הבא? האם זה באמת מסוכן מידי? והאם כדאי להיכנע?

התשובה היא כמובן לא. התשובה היא לא קודם כל בגלל העובדה שכניעה מגיעה לרוב ממצב מלחמה, ואוי לנו אם נסכים לקבל מצב שבו אנו כבישי ישראל יהיו שדה קרב. זהו לא שדה קרב והגיע הזמן שנהגי ישראל יכירו בכך שרכיבת אופניים היא עובדה קיימת: הכמויות גדולות, הן רק עולות, והן בעיקר כאן כדי להישאר.

רוכבי האופניים - חלק בלתי נפרד מהכביש

רוכבי האופניים הם חלק בלתי נפרד מהכביש, וכשאתם עולים על ההגה יש לכם אחריות גם לביטחונם. כשאתם רואים אותנו אנא האטו - ועקפו בזהירות, אל תצאו לעקיפה מבלי שאתם מוודאים שיש לכם מרחק של לפחות מטר וחצי מרוכב האופניים, שאין רכב המגיע מולכם ושיש לכם מספיק זמן ומרחק לחזור לנתיב שלכם מבלי לסכן את רוכבי האופנים.

תומר ויינשטיין ז
תומר ויינשטיין ז"ל ויניב לוגסי ז"ל, רוכבי האופניים שנהרגו השבוע | עיבוד: none, באדיבות המשפחה, החדשות

האמינו לי במסגרת כל הנסיעות שלי למרוצי אופניים בעולם יוצא לי לראות שאפשר גם אחרת, אפשר להאט ואפשר אפילו להתעכב מספר שניות אחרי הרוכבים כדי לוודא עקיפה בטוחה.

ולכם, חברי רוכבי האופניים, גם אצלנו נמצאת האחריות. עשו ככל הניתן מבחינתכם על מנת לעזור לנהגים להבחין בכם מרחוק. תנהגו בזהירות, הישמעו לחוקי הנהיגה ואל תפתיעו את הנהגים. כולנו חייבים לגלות יותר אחריות, יותר סבלנות ויתר קבלה אחד של השני. מניעת האסון הבא היא בידיים שלנו".