למעלה ממאתיים אלף תלמידים נשארו בבית בהוראת פיקוד העורף ולא הלכו גם היום לבתי הספר. משרד החינוך הורה למחנכי הכיתות ליצור קשר טלפוני עם התלמידים על מנת לאתר את אלה שנקלעו למצוקה נפשית ולהפנותם לקבלת עזרה.

תושבי שדרות שאמורים להיבחן בבחינה פסיכומטרית זכאים לתנאים מיוחדים, לשם כך יש לפנות למרכז הארצי לבחינות. אם נבחנתם לפני שלושה ימים, תוכלו לוותר על הציון ולהיבחן שוב.

משרד האוצר מנסה גם הוא להקל על תושבי הדרום והודיע על מתן הקלות בפירעון תשלומי משכנתא. גשו לסניף הבנק בו ניתנה המשכנתא והגישו בקשה. כרגע, ההקלות תקפות עד סוף חודש פברואר.

כבדי שמיעה וחירשים יכולים לקבל חינם זימונית ממשרד הרווחה, הזימונית תאפשר להם לקבל התראה כתובה בזמן אמת.

סניפי הביטוח הלאומי באשקלון, בשדרות ובכל עוטף עזה יהיו פתוחים כרגיל. תושבי קו העימות ששוהים מחוץ למקום מגוריהם יוכלו לקבל שירות בכל הסניפים של ביטוח לאומי ברחבי הארץ.

אם אתם מבולבלים לגבי התייצבות לעבודה או חוששים שיפטרו אתכם, אתם יכולים לפנות למוקד המידע של משרד התעשייה המסחר והתעסוקה, תוכלו לקבל שם גם מידע על פעילות מעונות היום.

יוזמה נוספת של משרד התמ"ת היא קרן הלוואות לעסקים קטנים הממוקמים באזור שדרות ועוטף עזה. ההלוואות יינתנו בתנאים משופרים לעומת הקרן הרגילה שכבר קיימת.

משרד הבריאות מפעיל מוקדי סיוע לנפגעי חרדה, המוקדים יהיו פתוחים ברציפות עד השעה 22:00 בלילה, את הרשימה המעודכנת תוכלו למצוא באתר האינטרנט של משרד הבריאות.

משרד התחבורה הודיע כי מבחני הנהיגה העיוניים והמעשיים שהיו אמורים להתקיים באשדוד ובאשקלון, יועברו לבית שמש עד הודעה חדשה. לגבי נבחנים במקומות אחרים בטווח הסכנה יש להתעדכן עם מורי הנהיגה.