"הבימה" ממשיכה להיות ההצגה הטובה בעיר: מנכ"ל חדש מונה לתאטרון הבימה, נעם סמל, המנכ"ל המיתולוגי של תאטרון הקאמרי המתחרה. המנהל החדש יצטרך להתמודד עם גרעון של 75 מיליון שקלים בו נמצא התאטרון: "מרגיש שליח של התאטרון והתרבות הישראלית, אעשה ככל יכולתי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המינוי של המנכ"ל החדש נועד להוציא את התאטרון הלאומי מהבוץ בו הוא נמצא כחלק מתכנית ההבראה שיוזם בית המשפט המטפל בעניינו. כשנשאל סמל כיצד יתמודד עם המצב הכלכלי הקשה במוסד, הסביר כי הוא יטפל בהווה ובעתיד, בעוד הנאמנים יתמודדו עם הגרעונות מהעבר.

"אתה יכול להעלות על הדעת שזה לא מוסד לתפארת שצריך לקבל סיוע מכל הגורמים הישראלים והיהודיים בעולם? אני לא יכול להעלות על הדעת" הדגיש סמל. כשנשאל על כך שהוא מזוהה במשך שנים עם תאטרון הקאמרי ביריבות נצחית מול "הבימה" הוא ענה כי אכן זה כך, אבל הוא כיהן גם כמנכ"ל התאטרון העירוני חיפה. "אני מרגיש היום שליח של התאטרון הלאומי הבימה, ושל כל התאטרון והתרבות הישראלית", סיכם.

סמל הסביר כיצד הוא מתכנן להבריא את "הבימה": "אני אעשה ככל יכולתי. כל היוצרים וכל השחקנים הם באמת חברים שלי, הם האחים והמשפחה שלי. אני מקווה שאני אסייע, ואם לא ילך לי בצורה אחת, אני  אעשה אירועי התרמה, אני עדיין לא מגובש סופית".

"אני אוהב את היצירה הישראלית ומכבד את היוצרים הישראלים. בית המשפט יטפל בחובות העבר, אני אטפל בהווה ובעתיד", סיכם.