המועמד לנשיאות המדינה בנימין (פואד) בן אליעזר, מתייחס לחשיפת חדשות 2 מאמש (ו'), שלפיה הוא עתיד לעבור בקרוב השתלת כליה. "אחד מבניי ייתן לי תרומה", אמר במהלך אירוע שבתרבות בקריית ביאליק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היום זה אחד הדברים הכי פשוטים שעושים עם הטכנולוגיה הרפואית", הבהיר בן אליעזר. "זה לוקח שעה ואחרי זה אתה נח שבוע", אמר.

"אני מתכוון לעשות את זה כי אני חי עם הדיאליזה וכבר התרגלתי. כבר שכחתי מזה. לכן, אני מבין שהציבור שם לזה לב, אך אני לא, כי אני יודע דבר אחד פשוט: אני אצא מזה יותר בריא ממה שאני עכשיו והכל יהיה בסדר".

"התקשרו אליי כבר חמישה אנשים שמוכנים לתרום", הוסיף חבר הכנסת הוותיק. "אבל יש כבר תורם והכל בסדר. יש שניים, אחד מהם אני פוגש אותו כל יום, זה אחד הילדים". את זהותו של התורם השני הותיר בן אליעזר בערפל.

ח"כ בן אליעזר מטופל בדיאליזה שלוש פעמים בשבוע, ומיד לאחר יום העצמאות הוא צפוי לעבור באחד מבתי החולים במרכז הארץ הליך של השתלת כליה. הליך ההשתלה הצפוי אמנם לא אמור לבטל את מועמדותו של הח"כ לנשיאות, אולם הוא עשוי לעורר סימני שאלה בקרב חברי הכנסת שאמורים לבחור בו לתפקיד הרם, כמו למשל: איך יוכל לתפקד באופן מלא כנשיא לאחר השתלת כליה, לפחות בתקופה הראשונה לכהונה.

לניתוח השתלת הכליה שצפוי המועמד לנשיאות לעבור בשבוע הבא מצטרף גם עבר רפואי בעייתי: לפני כשלוש שנים אושפז בן-אליעזר במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים אסף הרופא עקב שפעת חריפה, ומצבו הוגדר קשה.

בחלק מתקופת שהותו בבית החולים אף היה צורך להנשימו כדי להקל על מצבו. ח"כ בן אליעזר אושפז מספר פעמים בעבר בשל מצב בריאותי רופף ונאלץ לעבור דיאטה קפדנית על מנת לחזק את בריאותו.