השבוע בתוכנית האוכל שלה, ג'יימי גלר הלכה ללמוד איך מכינים פלאפל. "אני מאוד מתרגשת ללמוד איך להכין פלאפל תימני", אמרה למוכר בדוכן. על הפלאפל להיות כשר בד"צ - זאת כתנאי ראשון להצטלם לתוכנית שרבע מיליון אמריקנים מחכים לפרק הבא שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את התואר "מלכת האוכל הכשר" היא קיבלה בזכות שני ספרי בישול מצליחים שהוציאה. מרתה סטיוארט של המטבח היהודי. בכל חג יהודי היא המרואיינת המבוקשת ביותר בכל תוכנית טלוויזיה.

לפני 15 שנה החיים שלה נראו בכלל אחרת - לא היה בהם אוכל ולא כשרות. היא הייתה צעירה יהודייה מבית לא דתי בפילדלפיה שלמדה בניו יורק תקשורת באוניברסיטה ומיד השתלבה בתעשייה. אחרי כמה שנים הגיע גם הטלפון מ-HBO - הציעו לה לעבוד בצוות ההפקה של הסופרנוס. במקביל לעולם הזוהר, היא החלה לגלות את עולם התורה והתחתנה במסגרת שידוך.

"מתרגשת ללמוד להכין פלאפל", ג'יימי (צילום: חדשות 2)
"מתרגשת ללמוד להכין פלאפל", ג'יימי | צילום: חדשות 2

לפני פחות משנה היא ובעלה החליטו לעלות ארצה עם חמשת הילדים. אבל מכיוון שהחיידק לתקשורת עדיין היה שם, ג'יימי תיעדה את כל מסע העלייה שלה לישראל. עכשיו היא לומדת איך אומרים "מתכון" בעברית. ולחשוב שהגורו של הבישול הכשר בכלל לא ידעה לבשל - עד שהתחתנה.

מי שלימד אותה לבשל היה בעלה נחום. והיא? התאהבה במטבח והחלה לאסוף מתכונים שאיגדה לספריה המצליחים. גם בארץ היא ממשיכה להתעסק באוכל כשר. המבחן בימים אלה הוא ללמוד מהגורו'ז בישראל איך להכין אוכל כשר - וישראלי.