לא פשוט להיות מיוחד בתל אביב, העיר שכבר ראתה הכול. השבוע ניסו שמונה אנשים בחליפות לבנות משונות לעשות את זה - והם הצליחו. "אנשי הווקה" הם קוראים לעצמם ולא סתם. את הכול הם עושים רק עם הקול - מופע ווקלי פשוטו כמשמעו.

זה התחיל כמו הרבה להיטים אחרים, אי-שם בקליפ קטן שהם העלו לאתר יוטיוב, והמשיך להצלחה מסחררת. בתוך ימים צפו בסרטון שלהם שישה מיליון גולשים. "זה נהיה היסטריה", הם מספרים, "מיד קיבלנו טלפונים מכל העולם, מכל מיני ערוצי טלוויזיה".

חוץ מאיך שהם נראים, את עיקר תשומת הלב הם מקבלים מאיך שהם נשמעים. בלי טייפ, בלי פלייבק,
רק הם והקרבנות הפוטנציאליים כשהם לבושים בלבן כולל מסכות לבנות על פרצופיהם.

הסיפור של אנשי הווקה מכוכב ווקה מתחיל עם ההתרסקות החללית שלהם על כדור הארץ, והאנרגיה המוזיקלית שלהם ונגמרה. כאן אנחנו מנסים לעזור להם, כמה שאפשר, להתניע את החללית חזרה.

האמת שההצלחה באה להם בכלל לפני שהיו מוכנים לה. עוד לא הייתה להם הופעה מסודרת, וכבר הזמינו אותם להופיע בפני אלפים במקסיקו, באיטליה ובברזיל.

אחת הסיבות ש"הווקה פיפל" הצליחו כל כך, מעבר לכישרון הגדול, היא העובדה השיווקית שמדובר בשמונה קולות מופלאים נטולי זהות, פנים ושפה, בעולם הכי אוניברסאלי שיש.

אבל מה שעוד יותר מעניין הוא האיש שעומד מאחורי הפרויקט המצליח - השחקן ליאור כלפון. כן, אותו איצקו הקמצן מתכנית הטלוויזיה "רמזור". ברזומה של חלפון, למי שלא יודע, פרויקטים גדולים הרבה
יותר שמככבים בברודווי, בפראג ובבימות ברחבי הארץ. כך שזה לא מפתיע שהוא הצליח להוציא דבר חדש ומוצלח.