בשבוע שעבר התחלנו ללוות את המועמדים – ועכשיו תורו של יושב ראש הליכוד. עמית סגל פגש את נתניהו - וגם את אביו, בן ציון נתניהו, כמעט בן מאה – ועדיין חד כתער. בראיון נדיר למדי הוא יוצא נגד לבני, וכמובן - ממליץ על בנו.

ליווינו את בנימין נתניהו לביקור אצל אביו, בבית בקטמון בו גדל מאז היה בן 3. חמישים ושבע שנים גר בבית הזה פרופסור בן-ציון נתניהו, כשהכיכר הסמוכה נקראת על שם בנו, יוני, שנפל במבצע אנטבה. אביו של נתניהו יהיה בן 99 בחודש הבא, אבל הפעם, בשונה ממערכות בחירות קודמות – הוא נלהב להמליץ בפנינו על בנו.

"לא אמרתי אף פעם שהוא מתאים להיות שר חוץ יותר מאשר ראש ממשלה", אומר בן-ציון נתניהו. "הוא אמנם מתאים מאד להיות שר חוץ, שר חוץ מצוין, הוא יכול להיות גם שר אוצר מצוין, אבל במצב הנוכחי הוא המועמד הטוב ביותר לראשות הממשלה".

"מגיל צעיר ראיתי שהוא חותר לחיים הפוליטיים", מספר נתניהו האב על בנו, יו"ר הליכוד, "אני זוכר אותו מעורב בחיים הציבוריים מגיל מוקדם מאוד, כשהלך להתחרות בפרס לא האמנתי שהוא יפיל אותו".

ומה דעתו על ציפי לבני, בכל זאת בת למשפחה רוויזיוניסטית? "זה לא אומר כלום, יש הרבה בנים למשפחות רוויזיוניסטיות שנעשו... אינני יודע מה. אני חושב שמלכתחילה היתה לה גישה מאוד שטחית לכל הבעיה", אומר פרופסור נתניהו.

ואם חשבתם שביבי הוא נביא הזעם של הבחירות האלה, אביו נשמע קיצוני עוד יותר. "אנחנו נמצאים היום בסכנת השמדה פשוטה מאד", מוסיף אביו של יו"ר הליכוד, "לא רק בסכנת קיום למדינה, אלא בסכנת השמדה של ממש. חושבים שהשואה נגמרה – היא לא נגמרה, היא נמשכת כל הזמן".