ביום רביעי השבוע ביקר בחברון ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לראשונה מזה 20 שנה. הסיבה הרשמית הייתה 90 שנה למאורעות תרפ"ט, אך מאחר שנערך פחות משבועיים לפני הבחירות – הביקור הפך פוליטי. תושבי חברון הוותיקים לא שכחו שמי שהחזיר חלקים מהעיר ב-97' היה נתניהו, ורבים מהם לא הגיעו לטקס: "הוא מכר את חברון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשעות הצהריים המתח בחברון החל לעלות, כשבצד הפלסטיני הפגינו ובצד הישראלי חיילים ומאבטחים סגרו כל פינה. הנשיא, ראובן (רובי) ריבלין, אמנם הגיע, אך עזב מהר עוד לפני הטקס בטענה שמדובר בתצוגת תכלית פוליטית של הליכוד.

פעילי מפלגות הימין דאגו ערב קודם לרצף את מסלול הכניסה בקריית ארבע בשלטי בחירות והבליטו את המלחמה בתוך הגוש. יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, שמתגורר בקריית ארבע, הביע חשש שהמהלך ידחק את מפלגתו מתחת לאחוז החסימה ואמר: "הוא בא לקחת קולות, זה די ברור, אבל הקולות יישארו אצלנו".

התכנים היו אכן ממלכתיים, אזכרה מכובדת לנרצחי הפרעות, אך מסביב - הכל פוליטי. השורות הראשונות באוהל הקטן היו מלאות בחברי כנסת ושרים מהימין לצד פעילי ליכוד, אך מאחור נותרו הרבה כיסאות ריקים שיועדו לתושבי חברון.

אותם תושבים זוכרים היטב שבשנת 1997, היה זה נתניהו שהחזיר חלקים מחברון והעביר סמכויות לרשות הפלסטינית למרות התנגדות חריפה בתוך הליכוד. ברוך נחשון, מוותיקי היישוב היהודי בחברון, אמר: "הוא מכר את חברון. כנראה שהוא בובה שנשלטת מבחוץ".