עורך דינו של הרב דוד דרוקמן מסר בתגובה:"הרב דוחה את הטענות בכתבה ומצר על השימוש הציני בקהילה האתיופית ככלי ניגוח כנגדו. מטעמי שמירה על צנעת הפרט אין אפשרות להכנס לפרטי המקרה הבלנית הועברה למקווה אחר מטעמים מקצועיים-הלכתיים בלבד והיא ממשיכה בעבודתה שם ללא כל קשר למוצאה או לצבע עורה".

מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה:"אין מניעה שאישה מיהדות אתיופיה תשמש כבלנית. לרב המקומי אין סמכות לפטר בלנית. המשרד באמצעות השר דוד אזולאי והיועץ המשפטי, התערבו בשעתו לטובת הבלנית. על הקושי החדש שהתעורר לאחרונה נודע לנו מפניית החדשות".

מטעמו של משגיח הכשרות של אולמי ויטראז', יוסי פרומוביץ' נמסר:עקב טעות של רב המלצרים , בשיבוץ המלצר לעמדת הבשר לפני שנבדקה יהדותו ,המלצר הוחלף והבשר הוחזר למטבח ולא הוגש לאורחים. אם מישהו נפגע מכך אני מתנצל. העסקנו בעבר טבח אתיופי שהיה אישור ליהדותו לא הייתה בעיה. אלו הן הדרישות ההלכתיות - יש לנו תורה והתורה לא תוחלף".

ממרכז האירועים ויטראז' נמסר בתגובה: "משגיח הבד"ץ הנו גורם חיצוני. האולם כפוף להנחיותיו ההלכתיות , ללא שום שיקול דעת. ללא עמידה בדרישות הבד"צ לא נוכל להעניק שירות לפלח משמעותי באוכלוסיה הדורש כשרות מהדרין. במקרה המדובר המשגיח דרש להעביר את העובד לתחנה שאינה כוללת בישול. עצם ההצבה של העובד בתחנה הכוללת בישול מוכיחה שויטראז' לא מפלה בין עובדיה, וכי גזע מין אינם מהווים שיקול בעבודה".