"מה-4 בנובמבר 1995, כל מי שעוסק בנושא הזה – בשב"כ, במשטרה, בצבא - חייב להניח כהנחת עבודה כי רצח פוליטי בישראל עשוי להתרחש בכל רגע" – כך אומר היום השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, בראיון לתוכנית "שש עם עודד בן עמי".

"מסיבה זו, אבטחת האישים של ראש הממשלה אינה לוקחת שום סיכונים. על פי האיום – רמת האבטחה של ראש הממשלה לוקחת בחשבון את הנחת היסוד שרצח פוליטי עלול להתרחש בכל רגע נתון – אם יש או אם אין מידע מדויק בעניין", אמר השר דיכטר.

"העובדה שיש קיצונים ימניים הרואים את עצמם כריבון על שטחי יהודה ושומרון, לא את המדינה ולא את הצבא – אלא את עצמם – היא עובדה מסוכנת מאד" אמר השר לביטחון פנים, אולם מייד סייג את דבריו: "רוב רובם של תושבי יהודה ושומרון הם ציוניים ישראליים אמיתיים שביצעו מפעל חלוצי משמעותי ותרומתם למדינה אדירה. אנו עוסקים בפעילי הימין הקיצוני – המהווים, אגב, גם איום על המנהיגות המקומית ביהודה ושומרון – כמו גם על קציני צבא או על גורמים פוליטיים".

"החוק הקיים היום לא מאפשר להחזיק אנשים שמואשמים בהסתה – במעצר. ישנה הצעת חוק, העוסקת בענישה למקרים אלו של הסתה, והיא שוכבת בועדת החוקה בכנסת מזה שנתיים-שלוש", גילה השר דיכטר, "אבל ההצעה לא זזה בשל שיקולים קואליציוניים".