מאיים מהבונקר: מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה מזהיר את ישראל מפני מבצע צבאי בלבנון וקורא לה ללמוד את לקח עזה. "תם העידן של ישראל המפחידה", צעק נסראללה בנאום לרגל יום העאשורא - כשעשרות אלפי תומכים צופים בנאומו על גבי מסכים בפרבר הדרומי בבירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שהאויב הזה יידע מה מצפה לו אם יחשוב לתקוף את לבנון", המשיך נסראללה. "ישראל, אותה הרעידו מספר טילי פג'ר 5, שמספרם אינם עולה על אצבעות שתי ידיים במהלך שמונה ימים - כיצד תישא בעול אלפי טילים שייפלו על תל אביב וערים אחרות - אם תתקוף את לבנון?".

"טווח המערכה בעזה היה בין 40 ל-70 או 80 ק"מ, אך המערכה עימנו - הטווח שלה יהיה לכל אורך פלסטין הכבושה", המשיך מזכ"ל חיזבאללה. "מהגבול הלבנוני, דרך הגבול הירדני, ועד הים האדום. אני מייעץ לישראלים לשמוע היטב - מקריית שמונה ועד אילת!".

נסראללה שב ושיבח גם את הזרועות הצבאיות ברצועה ואמר כי ישראל למדה לקח כואב במהלך מבצע "עמוד ענן". בנוסף, הוא קרא למדינות ערב ולמדינות האסלאמיות להביע תמיכה בפלסטין".

ואילו הרמטכ"ל בני גנץ שלח היום איגרת לחיילי צה"ל ומפקדיו ובה שיבח על הישגי מבצע "עמוד ענן". "התוכנית המבצעית התממשה במלואה", הבהיר גנץ. "מכת האש שפגעה בארגוני הטרור ובתשתיותיהם, הובילה לניוון יכולותיהם הצבאיות ולשיפור כושר ההרתעה של מדינת ישראל. אויבינו טעו באופן שבו פירשו את האיפוק בו נקטנו".