עשרות אלפי אזרחים לבנונים השתתפו בצהריים במסע הלווייתו של בכיר המודיעין וויסאם אל חסאן, שחוסל בפיגוע בביירות שלשום. הרשויות בלבנון חששו שמסע ההלוויה יהפוך למפגן פוליטי סוער, והחשש אכן התממש, כשמיד בסיומו החלו המונים להתעמת עם כוחות הביטחון ליד משרדי הממשלה. את מסע ההלווייה ואת ההפגנות הסוערות העברנו בשידור ישיר כאן בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגינים פרצו את אחד מהחסומים של המשטרה ליד מבנה הממשלה בביירות ותבגובה החלו כוחות המשטרה לירות לעברם רימוני גז. במקום התפתחו עימותים אלימים, כשהמפגינים קוראים לראש ממשלת לבנון נג'יב מיקאתי להתפטר. ראשי האופוזיציה בלבנון אמרו שהם דוחים כל דיאלוג עם הממשל הנוכחי, עד שראש הממשלה יתפטר.

וויסאם אל חסאן חשף את מהלכיה של סוריה בתוך לבנון, כולל מזימות שנועדו להשפיע על הפוליטיקה הלבנונית. לפני חודשיים הוא חשף תכנית של הממשל בדמשק להפעיל מכונית תופת נגד בכירים בביירות.

אצבע מאשימה לעבר משטר אסד

בפיגוע בו חוסל שלשום חסאן נהרגו עוד שבעה אנשים ו-80 נפצעו בפיצוץ מכונית התופת בשכונת אשרפייה. בכירים בלבנון מאשימים את סוריה ואת החיזבאללה בחיסול. הם טוענים שממשל אסד מייצא את המשבר במדינה, מעבר לגבולותיה של סוריה.

אסד נסראללה (צילום: חדשות 2)
על המוקד. נסראללה ואסד | צילום: חדשות 2

במסגרת ההכנות להלוויה נפרסו מאות חיילים ושוטרים. חסאן נקבר סמוך למסגד בכיכר הקדושים בבירה. פעילים סונים כבר החלו בהפגנות שהפכו לעימותים אמש בביירות. הם שרפו צמיגים וקראו קריאות נגד חיזבאללה וסוריה, ונגד ראש הממשלה המכהן נאג'יב מיקאטי.