ברקע הדיווחים על עריקת סגנו, פארוק א-שרע, הופיע הבוקר נשיא סוריה בשאר אל-אסד בתפילה לרגל סיום צום הרמדאן וראשית החג "עיד אל-פיטר". אסד תועד ללא א-שרע לצדו, אך בכירים אחרים דווקא כן התפללו לצדו. על פי הדיווחים בטלוויזיה הסורית, קיים אסד את התפילה בשכונת אל-מוהאג'ירון בבירה דמשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש המשיכו כלי התקשורת הרשמיים של המשטר הסורי וכלי התקשורת המזוהים עם המוחים להתנצח באשר למהימנות הדיווחים על עריקתו של א-שרע לירדן. דובר משרד החוץ הסורי הכחישה את הדיווחים, שעות לאחר הודעת המורדים כי א-שרע עזב את סוריה. "א-שרע מעולם לא חשב אפילו לעזוב את סוריה", ציטטה הטלוויזיה הסורית הודעה מטעם משרדו של סגן הנשיא הסורי. 

מוקדם יותר דווח: "א-שרע ברח מסוריה; נמצא בירדן"

בבוקר שבת אמר דובר מטעם המורדים, לואי אל-מיקדד, בריאיון לרשת "אל-ערביה": "יחד עם א-שרע ערקו עוד שני בכירים בצבא הסורי. הוא נעלם ליומיים אבל הוא יתראיין ברגע שיגיע למקום מבטחים בירדן". הדובר הוסיף כי משטרו של בשאר אסד רקם תכנית לפיה א-שרע ייעלם, ותכנן להאשים את המורדים ברציחתו.

פארוק א-שארע. לא ערק (צילום: חדשות 2)
פארוק א-שרע, סגן הנשיא לשעבר | צילום: חדשות 2

א-שרע, שהיה מקורב גם לאביו של נשיא סוריה, משמש כסגן הנשיא מאז שנת 2006. קודם לכן שימש במשך כעשרים שנה כשר החוץ בממשלו של חאפז אל-אסד. חשוב לציין, כי עד כה לא נראה א-שרע בציבור מאז דווח והוכחש דבר עריקתו לכאורה.