עצב כבד בחי פארק שבקרית מוצקין, בעקבות מותו אתמול של הג'ירף ג'באר. לאחר שגופתו נותחה התברר כי סיבת המוות היא חסימת מעיים - שנגרמה לאחר שמבקרים במקום האכילו אותו בשקיות במבה וביסלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול בבוקר הגיעו המטפלים לחצר בה מוחזק ג'באר ביחד עם בת זוגו, ומצאו אותו שוכב על הקרקע ללא רוח חיים. למקום הוזעקו אנשי השירות הווטרינרי מבית דגן, אלה ביצעו נתיחה לגופתו בניסיון לחשוף את הנסיבות שהובילו למותו.

מתברר כי ג'באר מת בייסורים מחסימת מעיים, לאחר שבקיבתו נמצאו מספר שקיות של חטיפי במבה וביסלי - שנתנו לו המבקרים. מתברר כי למרות מאמצי ההסברה של הנהלת המקום ישנו עדיין מיעוט מבין המבקרים שמתעלם מן ההנחיות ומאכיל את בעלי החיים.

הג'ירף ג'באר (צילום: חי פארק)
ג'באר ואולגה בימים טובים יותר | צילום: חי פארק

"המטפלים בכו מעל הג'ירף" 

"התחושות מאוד קשות הבוקר, התחושות של המטפלים", סיפר אורן גולדברג מנהל הפארק, לחדשות 2 באינטרנט. "המטפלים עמדו ובכו מעל הג'ירף. זה נורא עצוב". גולדברג ציין כי בחי פארק נעשים מאמצים גדולים כדי למנוע מקרים כאלו: "יש במקום מטפלים, שומרים שמסתובבים, בכל פינה יש לנו שלטים של 'האכלה אסורה ומסוכנת'. רוב המקרים הם בסדר, מדובר בקומץ אנשים".

מעתה, מבטיח גולברג כי ברחבי החי פארק יוצבו יותר שומרים, וכי הוא בעצמו מנסה לקדם חוק שייתן את האפשרות לקנוס מבקרים שמאכילים את בעלי החיים - ומסכנים את שלומם. בגן החיות חוזרים ומדגישים כי יש להעביר את המסר של אי-האכלת בעלי חיים בגני חיות.

כעת, נותרה בחי פארק הג'ירפה אולגה, שהובאה לקרית מוצקין לפני שלוש שנים כדי לארח חברה ולשמש בת זוג לג'באר. מאז שעות הבוקר היא מתקשה לתפקד, ממעטת לאכול, אינה נענית למטפליה ומגלה חשדנות.