אחד הפחדים הגדולים של כל אדם שעובר הליך כירורגי הוא שיחליפו את תיקו הרפואי עם תיק אחר. במקרה של א' זה הסתיים בכריתת שד - למרות שהייתה בריאה לחלוטין. עכשיו היא תפוצה בשני מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

איך זה קרה? א' עברה סדרת בדיקות וטיפולים במשך יותר משלושה חודשים, בסופה התבשרה: את צריכה לעבור ניתוח להוצאת גידול בבית השחי. מספר שבועות לאחר הניתוח היא שבה לרופא, "הוא אמר שבית השחי נקי אבל מה שהורידו בשד זה לא הגידול, שכנראה לא הוציאו את החלק הנכון - וצריך לכרות את כל השד", סיפרה הערב א' בריאיון לתכנית "שש" עם סיון רהב-מאיר.

א' עברה את הניתוח. אחריו נקראה לרופאה הפרטי בעיר נהריה, ובפיו הייתה בשורה שאמורה לשמח - אבל בשביל א' הייתה קשה מנשוא. "אמרו לי זו טעות, אין לך סרטן. הוא אמר לי שיש טעות, את לא חולה. אין לך סרטן. אחרי יומיים התקשרו אליי מבית חולים העמק בעפולה וסגן המנהל והמנהלת הפתולוגית חיכו ואמרו שהם מתנצלים ושזו הייתה טעות אנוש. אמרתי 'מה זה טעות אנוש, הרסתם לי את החיים'".

"הם אמרו, 'מצטערים, בכל מה שתגידי את צודקת. אבל אנחנו בני אדם'". בבית החולים הסבירו ל-א' שחלה טעות ושהטופס שלה הוכנס לתיק רפואי אחר, בעוד הטופס של האישה החולה - הוכנס לשלה.

לדבריה, "אני מצולקת, זה מרגיש כמו נכות. פגעו בנשיות שלי. אני מטופלת כבר שנה וחצי בבריאות הנפש אצל פסיכולוגית, לוקחת כדורים להרגעה. לא מעכלת את זה. הביטחון ירד לי, אני גרושה, אם אני רוצה זוגיות אני לא יכולה. הם הורידו לי את כל המצב החברתי, התנתקתי מהכל. הייתה לי שמחת חיים תמיד ופתאום אני כבויה, אין לי כוח לכלום".