מתחילה להתמודד עם המציאות: רחל אפרת אטיאס בת השבע ממשיכה להתאושש בבית החולים רמב"ם בחיפה, יממה לאחר האסון הכבד שפקד את משפחתה, בו קיפחו שמונה בני המשפחה את חייהם. "חלק מהזמן היא בוכה, וחלק מהזמן היא ממשיכה לשחק ולתקשר עם הסביבה", מספרת ד"ר אירית שרף-מרטיק, אחראית חדר מיון פסיכיאטרי בביה"ח בו מאושפזת רחל, בראיון מיוחד ל"שש עם עודד בן עמי".

"קשה מאוד להכיל אסון שכזה. היא מספרת על בדידות ופחד", מספרת שרף-מרטיק. "היא סיפרה על רגעי התאונה, ועד כמה הייתה מבוהלת בזמן האירוע. היא ניסתה לדבר עם בני משפחתה ולקרוא להם - אבל אף אחד לא ענה לה".

"פתאום החיים התהפכו ב-180 מעלות"

שרף-מרטיק סיפרה על ראשית תהליך השיקום של רחל, תהליך שצפוי להיות ארוך מאוד. "הילדה מוקפת במשפחה מדהימה משני הצדדים, שלמרות האסון הנוראי הייתה קשובה רק אליה ולכאב שלה. גם המורה שלה נמצאת איתה. זה לא משהו מובן מאליו, אבל צפויים לה הרבה משברים, הרבה רגעי כאב ובכי", היא אומרת. "היא תקבל ליווי ועזרה, ואם יהיה צורך - גם טיפול".

בינתיים, מנסה המשפחה לעכל את מימדי האסון. "אנחנו עדיין לא מקבלים את הגזירה הקשה", סיפר לתכנית "שש עם עודד בן עמי" ישי אטיאס, אחיו של אבי המשפחה רפי. "אני לא יודע מאין לקחת את הכוחות להתמודד עם האסון הזה, אבל אנחנו מאמינים. אין לנו מה להלין, זה קשה מאוד. רק ביום ראשון חגגנו את יום ירושלים - ופתאום החיים התהפכו ב-180 מעלות. משפחה שלמה קיפחה את חייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

טרגדיה בטבריה - סיקור מיוחד:

השר דניאל הרשקוביץ: "המשפחה תגדל את רחל באהבה"

השיחה של בני הזוג אטיאס למשטרה: הצילו אותנו, אין לנו בלמים

8 בני משפחה נהרגו בתאונה בצפון

הילדה שניצלה לשוטר: "הוריי ברכב השרוף"

שכני המשפחה שנספתה בטבריה: "זה אסון, קוראים תהילים"

עדות אחרונה מהתאונה בטבריה: טלפון נייד וספרי תנ"ך

כך תבלמו את הרכב בשעת חירום

האם למוקד 100: "תצילו אותנו, אין לנו בלמים"