המשנה לראש הממשלה משה (בוגי) יעלון, שהתארח הערב בתכנית "פגוש את העיתונות", התפנה כדי לענות במיוחד לשאלות ששלחו אליו גולשי חדשות 2 באינטרנט. והנושא שהכי הטריד אתכם היה, כמובן – האיום האירני.

"מה האיום הכי גדול על מדינת ישראל?", נשאל מי שמכהן גם כשר לעניינים אסטרטגיים. "האיום האירני הוא לא רק איום צבאי, אלא הוא איום שמפעיל טרור נגדנו", השיב. "הוא מזין את האיסלאם הג'יהאדיסטי, תומך בחיזבאללה ובחמאס, והוא כמובן חותר לנשק גרעיני וזה איום שצריך לטפל בו".

כשנשאל כיצד לדעתו על ישראל לטפל באיום הזה, הוא הציע להשאיר את זה לידיים של מישהו אחר. "ישראל לא צריכה להיות לבד בעניין, כי האיום הוא לא רק על מדינת ישראל - הוא איום על אינטרסים של כל העולם המערבי, ובעיקר ארצות הברית, וגם מדינות ערב המתונות", אמר. לכן ישראל לא צריכה לקפוץ בראש".

לדעתו, ארצות הברית צריכה להוביל את הטיפול באיום האירני. "עדיף שיהיה לחץ מדיני וכלכלי, ואני מאמין באמת שבזה ניתן להגיע להישג של עצירת הגרעין, אבל אם לא - כל האופציות צריכות להיות על השולחן. כולל האופציה הצבאית. אם אין ברירה אז 'אם אין אני לי מי לי'. ישראל מספיק חזקה לטפל בעניין".

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הריאיון המלא עם השר יעלון:

פגוש את העיתונות - חלק א'

פגוש את העיתונות - חלק ב'

פגוש את העיתונות - חלק ג'