אריק קליין, האיש שאחראי ל'מדבקת הפלא', לא חוזר בו גם כשנשאר כמעט לבד: "תנו לי חצי שעה ותשתכנעו שמדובר בהמצאת המאה", מבטיח קליין.

ביום שני אחר-הצהריים, אחרי שהעיתונים דיווחו בכותרות הראשיות על "מדבקת הפלא", שתתריע על התקף-לב מתקרב, ועל ה"אקזיט" שצפוי להכניס ליזמים מאות מיליוני דולרים, הגיעה אל מערכת "אולפן שישי" שיחת טלפון.

מהצד השני של הקו סיפר המטלפן שממציא 'מדבקת הפלא', אריק קליין, ניסה לשכנע גם אותו להשקיע בהמצאה שלו. "בדקנו טוב טוב מי האיש הזה" הוא סיפר והוסיף כי "מדובר בנוכל מסוכן, שישב בכלא על עבירות מרמה".

האם יכול להיות שרופאים מכובדים, אנשי עסקים ממולחים וסגן ראש המוסד לשעבר נפלו ברשת של עבריין?

יממה לאחר שפורסמו הידיעות הראשונות על עברו הפלילי של אריק קליין, וסימני השאלה סביב ההמצאה שלו הלכו וגדלו, קליין ביקש להיפגש ולהוכיח את יעילות המדבקה. "בחרו מקום פגישה ניטרלי, תביאו מצלמה, ואני אציג לכם את 'מדבקת הפלא' שלי. תנו לי חצי שעה ותשתכנעו שמדובר בהמצאת המאה", הבטיח קליין.

"המדבקה הזאת היא פריצת דרך עולמית", מתעקש קליין. "יש עסקה. העסקה שתצא לפועל היא עסקה לגיטימית אמיתית. אני אפרסם אותה שארצה".

אחרי שהדבר פורסם מנכ"ל החברה הודיע שהוא מתפטר אחרי שבועיים בלבד. גם החברה הבריטית MSI ששמה הוזכר ככזו שתשלם לקליין ושותפו 370 מיליון דולר תמורת שליש מהחברה גם היא ממשיכה להכחיש. היום היא מפרסמת הודעה חריפה ומאיימת בתביעה.

"אין לנו שום עסקים עם החברה הזאת", אומר ריצ'רד סטיוארט, מנהל שיווק MSI בלונדון. "אין לנו שום קשר לסיפור הזה. כלל וכלל. לא היה לנו שום משא ומתן איתם, שום מגע. אנחנו לא מכירים את הצדדים הנוגעים לעניין מעולם לא דיברנו איתם".

עוד באותו הנושא:

ממצי המדבקה: או שיש לי פריצת דרך או שאני פסיכופט

עסקת ענק או נוכלות: חשיפה ראשונה של 'מדבקת המאה'