כך החל מבצע הניצחון על הנאצים: היום (ו'), מציינים בעולם 70 שנים בדיוק לפלישה ההיסטורית של כוחות הברית לחוף נורמנדי שבצפון צרפת שאירעה ב-6 ביוני 1944 - מבצע ההשתלטות הימי הגדול בהיסטוריה שהוביל לסוף מלחמת העולם השנייה ולכניעת הצורר הנאצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חיילי חיל הים הבריטי שחזרו אמש את הפלישה ההיסטורית בעיר הנמל הדרומית של הממלכה, פורטסמות', שהייתה נקודת היציאה של צבא בעלות הברית למבצע הנודע בחופי צרפת, שמעבר לתעלת למאנש, המפרידה בין המדינות.

הנחתים הסתערו על החוף כדי לתת לאלפי האנשים שהגיעו למקום טעימה מאירוע היסטורי ומכונן. בין האלפים נכחו גם כ-200 וטראנים, שהשתתפו בפלישה ההיסטורית ההיא. בשחזור נראים החיילים שטים בסירות, ועם ההגעה לחוף - מסתערים עליו עם נשקים שלופים.

אלפי צופים נלהבים המתינו לחיילים שהסתערו (צילום: רויטרס)
אלפי צופים נלהבים המתינו לחיילים שהסתערו | צילום: רויטרסמלבד ה"השתלטות" החוזרת של החיילים, אלפי המבקרים במקום זכו לחזות גם בתצוגה אווירית מרשימה של צוות חיל האוויר המלכותי של בריטניה, "חיצים אדומים", שיצרו בשמיים שובלי עשן מרהיבים באדום ,כחול ולבן וגם לב ענקי.

העיר פורטסמות' הייתה נקודת היציאה למתקפה של כוחות בעלות הברית לצורך השתלטות על "חוף החרב" - אחת מארבע הנקודות בהן התרכזו כוחות הקומנדו בדרך למסע הארוך לשחרור אירופה מידי הנאצים.