נראה כי ליבני נאלצת להתגונן ולהתעקש על הסכמים מדיניים שהיא הביאה לפריצתן. לאחר החלטת האו"ם 1701 שסיימה את מלחמת לבנון, מביאה היום לבני את מזכר ההבנות עם מזכירת המדינה האמריקאית קונדוליסה רייס. בראיון שהתקיים הערב באולפן שישי היא מסבירה למה זוהי התוצאה הטובה ביותר שישראל יכלה לקבל מהמבצע.

"רצינו להחזיר את כושר ההרתעה לישראל והצלחנו לעשות את זה פעמיים: מאוויר ומהקרקע". לבני משוכנעת שבניגוד למלחמה ההיא, הפעם אין ספק מי ניצח. "אני בשיחות כבר שבוע עם עמיתים ממדינות ערביות, גם כאלה שאין לנו מגעים איתם והם מדברים בלשון של תבוסה לחמאס. העובדה שישראל ניצחה היא עובדה מובהקת".

בנושא הברחות הנשק לרצועת עזה, שסומן לאורך כל הדרך כמכשול המרכזי בסיום הלחימה היא אומרת כי "ההסכם אמור להוביל מערכת בין לאומית ענפה למניעת הברחות. החל מאירן ועד ארה"ב... אך ישראל שמרה לעצמה את הזכות להגנה עצמית במקרה שיהיו הברחות".

ומה יקרה אם הפסקת הרגיעה תופר בעתיד? "נגיב חזק", מבטיחה לבני. "שינינו את המשוואה. ישראל תגיב חזק". האם הסכם מול משטר אמריקאי בסוף דרכו רלוונטי? "זה המזכר האחרון של הממשל היוצא אך בסיס לממשל הבא", אומרת לבני שידידותה עם רייס נראתה היטב גם במסיבת העיתונאים. "לא מדובר בהתחייבויות בלבד. יש מהלך שאמריקה שותפה ומובילה בכל המקומות שהנשק מגיע מהם עוד לפני שמגיע למצרים".