באתר הסרטונים יו-טיוב היא נקראת "ההרצאה הטובה ביותר שתשמעו אי פעם". מתברר, שמאחוריה עומד אדם בשם גארי יורופסקי, יהודי אמריקני בן 42, שמוגדר בארה"ב ובקנדה כטרוריסט - ונחשב לאביר זכויות החיות המפורסם בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני רוצה שתחשבו כיצד הייתם מרגישים", פותח יורופסקי את הרצאתו, "אם בשנייה שבה הייתם נולדים - מישהו כבר היה מתכנן את היום שבו תוצאו להורג?". מדובר, למעשה, בהרצאה שמטרתה לזעזע את מאזיניה ולגרום להם להפוך לטבעונים. "אין אפשרות להיות הומני בנושא של בשר, גבינה, חלב וביצים", הוסיף יורופסקי. "האם יש דבר כזה שחיטה הומנית? אונס הומני? עבדות הומנית? כ-20% מהתלמידים ששומעים את ההרצאה שלי הופכים בסופו של דבר לטבעונים", ציין.

ואכן, מדובר בשישים דקות שיכולות להשפיע באופן מכריע על חייהם של רבים. כמעט כמו עם ישו, ישנם מיליונים ברחבי העולם שמחלקים את חייהם ללפני ואחרי הרצאתו של יורוספקי. בן 42 שנברא מחדש ברשת כמשיח של בעלי החיים. עובדה מדהימה היא, שמכל המקומות בעולם - קהל המאמינים שלו התגלה דווקא כאן בישראל.

למרות שבעברו כמה תקריות אלימות, ובבריטניה וארה"ב הוא כבר סומן כטרוריסט, מתעקש גורו החיות כי הוא אינו אדם אלים. "פרצתי למקומות אלימים וחיסלתי את עסקיהם של הרוצחים האלימים האלה", ציין והוסיף: "זה מעשה אצילי".

"האם הנאצים היו נחמדים ליהודים כששלחו אותם לתאי הגזים?"

במהלך דבריו, מדגיש יורופסקי את הקשר, לדעתו, בין שואת היהודים לתעשיית הבשר. "אתם לא חושבים שנאצים היו נחמדים ליהודים כששלחו אותם לתאי הגזים?", הוא שואל. "אני חושב שאנשים שפוגעים באופן ישיר בבעלי חיים - צריכים להיות מוצאים להורג", הוסיף.

"שואת בעלי החיים התרחשה הרבה לפני שואת היהודים", אמר יורופסקי. "היא עדיין מתרחשת היום.  כל מה שקרה לעם היהודים במחנות ההשמדה -  קורה לבעלי חיים בכל שנייה. כשחוטפים תינוקות מאימותיהם, או כשתולים חיות מהרגליים וקורעים אותם לגזרים - זאת שואה", ציין גורו החיות.

למרות ההשוואה לשואת העם היהודי, הישראלים אינם מפסיקים לנהור אחרי הרצאתו של יורופסקי. אולי הוכחה נוספת לכך שהציבור הישראלי צמא לבשורה. כשנשאל חברם הטוב ביותר של החיות עד מתי ימשיך במסע הצלב שהוא מנהל נגד תעשיית הבשר, ענה: "עד שיתנקשו בחיי".