אמיר עבאס פחרבאר, גולה אירני, הגיע היישר משדה התעופה לריאיון מיוחד ב"אולפן שישי". זו הפעם הראשונה של מי שנרדף במשך שנים על ידי משמרות המהפכה בישראל.

"תדעו שהאזרחים באירן לא מחזיקים בהשקפות של ממשלת אירן. אנחנו אוהבים את ישראל ואנחנו אוהבים את הישראלים - ולמען האמת חסרה לנו הידידות עם ישראל ואנו מקווים שהיא תתחדש בקרוב", אמר פחרבאר, שנכנס לארץ עם דרכון של פליט מדיני מטעם ארצות הברית.

טרם בריחתו מאירן, הוא עבר עינוי שמכונה "עינוי לבן". "ישבתי בכלא בשנת 2002, לתקופה של למעלה מחמש שנים. שברו לי את מפרק היד, הברך והאף אבל העינוי הלבן הוא הנורא מכולם". הגולה פחרבאר סיפר כי במהלך העינוי, כל מהלך חייו סביב הצבע הלבן: התאורה, הבגדים והאוכל. "אחרי חודשיים שכחתי איך נראים הפרצופים של החברים שלי", שחזר, "אחר כך התברר שרובם נרצחו".

"אני תומך נלהב בסנקציות החדשות", הצהיר פחרבאר, "הסנקציות על הנפט פוגעות במשטר, הרי תשעים אחוז מהכסף שלהם מקורו במכירת נפט. והכסף משם? הולך לחיזבאללה, לטרור העולמי ולמיליציות הבסיג' שתוקפות את העם. בנוסף הם ימשיכו בתכנית הגרעין הטיפשית והמטורפת שלהם".

אבל למרות הדברים הללו, פחרבאר ממליץ שלא לתקוף באירן מכיוון שצעד זה לא יניב תוצאות. "הסנקציות ייתנו לנו, הדור הצעיר, הרבה כוח. אנחנו אוהבים את ישראל וארה"ב, אבל זה בתנאי שתהיה ממשלה חדשה באירן. ממשלה חדשה, אירנית אמיתית ולא כמו שיש היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק