ברחובותיה הראשיים והמוארים של תל אביב, מאחורי שלטים תמימים ודירות הנראות כדירות מגורים רגילות, מסתתרת תעשיית הזנות הענקית והפורחת של העיר העברית הראשונה. האנשים, ובעיקר הנשים העובדות כאן, הם שקופים.

אנחנו לא באמת מכירים או רוצים להכיר אותם, בטוחים שמדובר בערמה עלובה של נרקומנים או נערות זולות המיובאות מחול. הם לבטח לא מתקשרים אצלנו בתודעה לזוג נשוי ואוהב בשנות ה-40 לחייו, שמגדלים ילד בן 14 שהולך בכל בוקר לבית הספר, ונמצאים כאן רק בגלל הצורך לצאת מתסבוכת כלכלית אליה נקלעו.

יהודה נולד וגר בקריות. הוא עבד לפרנסתו כחשמלאי והכיר את אריאלה, גרושה ואם לילד, שנותרה בחוסר כול ובחובות ענק אחרי שבעלה לשעבר הצליח להשתלט על חשבון הבנק שלה. לרוע מזלם, הדירה שמכירתה אמורה הייתה לכסות חלק מן החובות נמכרה לכנופיית נוכלים, והניסיון לקבל בחזרה את הכסף נתקל באיומים ובאלימות.

יהודה ואריאלה ברחו לתל אביב, ניסו להתפרנס מעבודות פשוטות ולא הצליחו. הפתרון שהגו כדי להיחלץ מן המצוקה נראה ונשמע בלתי נתפס. "הגענו למצב של מכירת הדבר הכי קשה, למכור את הגוף". מספר יהודה.

"תעזרו לי להפסיק לעסוק בזנות"

חזיר (צילום: חדשות 2)
"ניסינו לזעזע". ראש החזיר שהניחו בפתח המסגד בת"א | צילום: חדשות 2

הם כתבו מודעה באינטרנט שבה כתבו "זוג מעוניין לארח", ולא האמינו לסוג האנשים שפנו למודעה. "זה היה מזעזע, ממש מגעיל, מסריח, אבל זה לא עוזב אותך", הם מספרים. "קראנו לזה אונס. אבל זה לא שמישהו עשה לנו, זה אונס עצמי. -אף אחד לא אנס אותנו".

המצב הקשה הוביל אותם לעשות מעשה קיצוני בתקווה לקבל עזרה מהרשויות. לפני ארבע שנים הם הניחו ראש חזיר בבמסגד, מול הטיילת של תל אביב, כדי לזעזע את רשויות הרווחה. "פשוט מאוד רצינו שמישהו יפתח עיניים ויסתכל ויראה אותנו", מספר יהודה. "לא באמת רצינו לפגוע".

יהודה הועמד לדין והורשע. הוא ישב שבעה חודשים וחצי בכלא וכשהשתחרר, הניסיונות להתקבל למקום עבודה נורמטיבי - אפילו בניקיון - נכשלו. הם לא קשורים לסרסורים, לא מנהלים בית זונות ולא מעסיקים נערות ליווי, אלא שבאופן אבסורדי, דווקא המצב הזה הופך אותם לפגיעים יותר ולמבוקשים יותר בעיניה של המשטרה.

בישראל עושים צחוק מהחוק

"תמנעו ממני את העיסוק הזה. תעזרו לי - אני לא אעשה את זה", הוא מבקש. "סוגרים לך את הדירה, מרחיקיםי אותך ממנה ודוחפים אותך באמת בזרועות פתוחות לידי סרסורים. במצב הזה", הוא אומר, "כדאי לפחות למסד את הזנות ולהרחיק אותה מהפשע, ובעיקר להפסיק לעשות צחוק מהחוק".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "המשטרה מבצעת עשרות פשיטות על בתי בושת בכל הארץ, בעקבותיהן מוצאים צווי סגירה על פי חוק. רק בשבוע שעבר בוצעו 44 פשיטות בתחום מחוז תל-אביב בלבד על בתי בושת. הטענה המובאת בעניין זה בכתבה מופרכת, ואינה מתיישבת עם נפח הפעילות".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק