בגיל 67 יהונתן גפן מרשה לעצמו להגיד הכול. "ביבי נתניהו אוהב את חמאס, אפילו יותר מאשר הוא אוהב את השואה", אמר גפן בריאיון לחדשות 2. "חמאס והוא פועלים באותו גל, טרור וטרור נגדי. לעומת זאת השמאל לא מוצא את הפרטנר שלו. חמאס בונה את ביבי וביבי בונה את חמאס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבית של גפן נראה כמו מקדש של דימויים היסטוריים. בין התמונה של דפני ליף לתמונה של צ'ה גווארה, בין המזוזה לאלברט איינשטיין, נמצאת גם התמונה של רות דיין, אמא של אסי ז"ל ודודה של גפן. "יש המון אנשים שאי אפשר לתאר אותם אלא כקדושים, והיא אישה קדושה", אמר עליה גפן. "היא כמו האמא שמעולם לא הייתה לי. אני יודע על עוד אנשים שהיא מטפלת בהם, שאני לא הייתי עושה את זה".

גפן, שלא היה בהלוויה של אסי דיין ז"ל כי הוא לא אוהב לראות חברים נקברים באדמה פרש את חסותו על הבן ליאור. "אסי כל הזמן שיחק עם המוות, וזה היה קשה לו, וקשה שבעתיים לסביבה שלו", טען גפן. "אם בן אדם רוצה להרוג את עצמו, אתה לא יכול לעצור אותו. אם הוא היה מוציא יד מהמים, היו מושכים אותו".

יהונתן גפן ואסי דיין חלקו הרבה: אהבה לשירה, השקפה פוליטית ונטייה להתמכרות. רק שבסיפור של גפן היה מי שתפס את היד המושטת. "כשגרתי בניו יורק, אחרי שנפרדתי מאשתי, החלטתי שזהו", הוא נזכר. "איכשהו זה נודע ליאיר לפיד שהיה בלוס אנג'לס, הוא לקח הליקופטר מארנון מילצ'ן וחילץ אותי לישראל. הוא באמת עשה למעני דברים הירואיים".