יותר מחודש חלף מאז נרצח אופיר חסדאי בחניון ברמלה. אשתו דקלה זוכרת היטב את היריות הקטלניות, את הסערה בה הייתה באותו הרגע ואיך טלפנה למשטרה בכדי להזעיק עזרה. בתיעוד חדש, דקות לפני הרצח הנוראי, נראה ויקטור קטן שהואשם ברצח אופיר, כשהוא מגיע לחניון יחד עם אשתו.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

משפחת חסדאי הגיעה לקניון עזריאלי בעיר מגוריהם רמלה יחד עם שלושת בנותיהם וחיפשה חנייה. אחרי סיבובים רבים בחניון המלא מישהו יצא מהחנייה והם מיהרו לתפוס אותה, אלא שכשנסעו לכיוון החנייה הבחינו ברכבם של מוניקה וויקטור קטן, שתופס 2 חניות.

לפי התיעוד, ויקטור ומוניקה קטן הגיעו בדיוק באותה השעה במכונית שברולט. בתיעוד נראית מוניקה, אחרי שיצאה מהמכונית לסייע לבעלה ויקטור למצוא חנייה. לאחר מכן נראה ויקטור, דקות לפני הרצח, כשהוא נוסע בעקבות אשתו, מאט ונכנס לחנייה. את מה שקרה לאחר מכן לא תיעדו מצלמות החניון.

מאותה נקודה דיקלה מספרת כי בעלה אופיר ז"ל ביקש מהם שיזיזו את רכבם, אך אשתו של ויקטור החלה לדבריה להשתולל ואופיר בתגובה הרים עליה את הקול. לאחר מכן אמרה שהיא הרגישה מאוימת והחלה להכות אותו בחזה עם התיק שלה. אופיר בתגובה הדף אותה והיא נפלה לרצפה.

"בעלה יצא והוא ירה לו ברגל, כאב לו והוא עמד במקום ואמר 'מה אתה נורמלי? מה אתה יורה לי ברגל? מה אתה יורה בי?'", סיפרה דקלה והוסיפה: "הוא ירה לו בחזה ותוך 3 שניות הוא גמר עליו".

למרות שכתב האישום שהוגש כנגד קטן אימץ את תיאורה של דיקלה, ויקטור בחקירתו מספר את הסיפור הזה לגמרי אחרת וטוען שהוא ראה שחור לנגד עיניו, אחרי שהבחין באשתו מוטלת על הרצפה וחשב שהיא מתה. "אני שומע צעקות של אשתי בגלל השמיעה הלקויה שלי חשבתי שהיא מנסה להגיד לי משהו...אז פתאום אני רואה שמרביצים לה ודוחפים אותה ואני מהר מנסה לצאת החוצה ורואה שמרביצים לה", סיפר בחקירתו.

אמרתי לבעלי 'מה אתה עושה?'

ויקטור בחקירתו המשיך לספר כי הוא פחד על החיים שלו ושלה. "התקרבתי, הוא התקרב אליי, צעק עליי, אני ראיתי את הסכנה, יריתי על הרגל". ויקטור המשיך לספר כי לא ראה היכן ירה בו, אך אחרי שהתקרב הוא ירה בו שוב. "ראיתי שהוא נופל, זהו, אשתו קמה צועקת".

ויקטור מספר על מצבה הרעוע של אשתו מבחינה בריאותית וטוען כי זה היה אינסטינקט בכדי להגן עליה. "לא הייתי צריך לכעוס, לא הייתי צריך לעצור אותו. כשראה את האקדח הוא אמר 'בסדר' ועצר". כשהחוקר שאל מדוע ירה בו פעמים הוא אמר כי זה היה אינסטינקט מתוך פחד. אך למרות שהמנוח לא החזיק נשק או משהו חד - כשהחוקר שאל את ויקטור מדוע הרגיש מאוים, ענה ויקטור: "אני בן 74 חלש, הוא התקרב אליי באטרף".

מוניקה העידה שהוא נתן לה סטירה בראש, והחוקר העיר כי הוא לא רואה סימן. "הרמתי תיק ואמרתי 'אתה לא תרים עליי את היד'". מוניקה מתארת כי לאחר מכן דחף אותה, לאחר שכעס כי הרביצה לו עם התיק. היא סיפרה כי בעלה היה עם אקדח, עוד כשהייתה על הרצפה.

מוניקה טענה שהייתה על הרצפה כשבעלה ירה באופיר "ראיתי בנאדם צונח, אמרתי לבעלי 'מה אתה עושה?' ורצתי אליו, רציתי לעזור לו". מוניקה המשיכה ותיארה איך קראה לעבר בעלה שוב ושוב "מה עשית?" וכשבאו שוטרים היא סיפרה כי התחילה לבכות.

לקראת סוף עדותה שאל החוקר את מוניקה אם היא רוצה להוסיף עוד משהו והיא ענתה: "כן, אם הבן אדם עוד חי", החוקר השיב: "לא".

קטן הסתייג תחילה מלבצע שחזור, אמר לחוקרים שאת סערת הרגשות שבה היה נתון אינו יכול לשחזר, ואחר כך שחזר את הירי הקטלני אל מול מצלמות החוקרים. מאז הירי, הוארך מעצרו של ויקטור קטן פעם אחר פעם. כתב האישום שהוגש כנגדו ייחס לו רצח בכוונה תחילה. עכשיו פרקליטיו מבקשים לבדוק גם את מצבו הנפשי בעת הירי ולבדוק את חומרת מחלות הרקע שמהן הוא סובל.