בבית הלבן דורשים הבהרות מהאו"ם: במכתב שהגיע לידי החדשות ועליו חתום ג׳ייסון גרינבלט, השליח המיוחד של טראמפ למזרח התיכון, מועלה החשש כי כספים שתרמה בעבר ארה"ב לאונא"א נוצלו לרעה, ונכתב כי משכך, הבית הלבן דורש עדכון לגבי ממצאי חקירת השחיתות בארגון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בנוסף מצוין במכתב כי ארצות שילמה לאונר"א רק בעשור האחרון כמעט שלושה מיליארד דולרים, ועל כן מבקשים דיווח מקרוב וגישה לצוותי החקירה לגבי הנעשה בסוכנות לפליטים פלסטינים. החשד לשחיתות שנחקר הוא האם ראשי הארגון עשו שימוש לרעה בתפקידם בניצול הכספים וקידום מקורבים.

מכתב מהבית הלבן לאו"ם בנוגע לאונר"א
המכתב שנשלח לאו"ם

שגריר ישראל לאו"ם דני דנון מסר בתגובה: "אנו מברכים על המדיניות העקבית של ארה"ב בנושא אונר"א. זהו צעד נוסף שיסייע בחשיפת האמת על המתרחש בסוכנות המבוססת על שקרים. האו"ם צריך לבצע בדיקה מעמיקה ולוודא שתקציבי הסוכנות לא נותבו למערכת שחיתות ולכן על שאר המדינות התורמות להצטרף לשוויץ והולנד ולהשהות מיידית את המימון לסוכנות עד לסיום הבדיקה".

שלשום פורסם דוח חמור נגד אונר"א, סוכנות שנועדה במקור לסייע לפליטים פלסטינים. הדוח מצביע על ניצול מיני, שימוש לרעה בסמכויות של בכירים ועל אי סדרים חמורים ביותר, בהם בעיות אתיות קשות, מינויים של אנשים לא ראויים ומימון של נסיעות במחלקות גבוהות ושהייה במלונות יוקרה.