איתן שנרב, שנפצע בפיגוע בדולב בו איבד את בתו רינה, זוכר כל רגע ורגע מהאירוע הקשה. "רצינו להיכנס למעיין דני, התקשרנו למוקד ואמרו לנו שהצבא יגיע ב-11:00 ואפשר להיכנס", שיחזר ממיטתו בבית החולים הדסה עין כרם. "התחלנו לרדת לכיוון המעיין והבן שלי, דביר, שבקורס חובשים של מד"א, תוך כדי הליכה אמר: 'אבא, בוא לא נבזבז זמן – תשאל אותי שאלות על מד"א', וגם רינה הצטרפה".

מעיין דני (עין בובין) בבנימין
מעיין דני. "אמרו שאפשר ללכת" | צילום: פלאש 90

"כשהגענו ממש קרוב למעיין, היה מטען צד – אני כבר הייתי בכמה מטענים בחיים שלי, אבל ניצלתי – אבל זה היה מטען גדול מאוד", סיפר. "הכל נהיה שחור. שמעתי את דביר צועק לי, וצעקתי לרינה – אבל הסתכלתי למטה וראיתי שהיא כבר לא בין החיים".

תוך שניות התברר שהשאלות על מד"א היו בתזמון מצמרר. "ממש דקה קודם לכן דיברנו על ח"ע (חוסם עורקים), מתי שמים ומתי לא – ושמתי לו ח"ע מהציצית שהייתה עליי, כי היו לו כמה חתכים", שיתף שנרב. "בהתחלה רציתי לחשוב שזה חלום, אבל כשראיתי את רינה הבנתי שצריך לעשות משהו.  דביר חיים היה כבר במצב פחות טוב, אמרתי לו שלמרות שאנחנו פצועים נצא חזקים, לא ניכנס לייאוש, שאנחנו חייבים לשמור על המשפחה ולחזק את ארץ ישראל ועם ישראל".

פיגוע מטען חבלה סמוך ליישוב דולב
הזירה. "דביר אמר להתקשר למד"א"

הבן הוא זה שיזם את הקריאה לכוחות הרפואיים. "הוא אמר לי: 'אבא, תתקשר עכשיו למד"א, תגיד שאנחנו פצועים', ועוד אמר לי: 'אל תגיד לאמא, זה בזהירות וברוגע' – עד שהוא התחיל גם לאבד את ההכרה", סיפר האב. לדבריו, "רינה היא זאת שהצילה את כולנו, היא מתה מות גיבורים והצילה אותנו בזה שהיא לקחה הכל על עצמה. הפנים שלה היו שלמים ושלווים – נתתי לה נשיקה ואמרתי לה: 'אנחנו נדאג שנהיה חזקים'".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום