ביום ראשון הקרוב ייפתחו האוניברסיטאות, וכ-280 אלף סטודנטים יחלו את שנת הלימודים תש"ע. הסטודנטים כבר לא מסתפקים בעטים ומחברות, ומשנה לשנה מתפתחים כלי עזר מתוחכמים שמקלים על החיים הסטודנטיאליים, החל מסיכומי ההרצאות ועד ההכנות לבחינות. הנה מספר גאדג'טים חדשים שיעזרו לכם להגיע אל התואר הנכסף.

העט האלקטרוני "סמארטפן" כולל מצלמת אינפרא-אדום ומיקרופון רגיש. העט החכם למעשה "זוכר" את מה שאנחנו כותבים, מקליט את הנעשה בחדר ומאפשר להעביר את כל המידע למחשב. העט גם עושה סנכרון בין הכיתוב להקלטה, כך שאם נסמן על המחשב את מה שכתבנו, נשמע מה נאמר בחדר באותה השנייה. פתרון מצוין למי שלא רוצה לפספס אף מילה בהרצאה. המחיר, 900 שקלים, הוא לא בדיוק סכום שכל סטודנט יכול להרשות לעצמו.

למי שמוותר על הכתיבה בהרצאות ומסתפק בהקלטת המרצה, יוכל להשתמש בטייפ המנהלים של חברת אולימפוס. המכשיר מסוגל להקליט במשך 69 שעות ברציפות, ומאפשר פתיחת תיקיות ושמירת החומר המוקלט לפי קורסים, שיעורים, מרצים או כל נושא שתבחרו. מחיר הטייפ הוא 350-450 שקלים, תלוי בדגם ובכרטיס הזיכרון.

דיסק און קי, מחשבים קלים

ואם נמאס לכם ממכונות הצילום וההדפסה של האוניברסיטה, תוכלו להשתמש במדפסת החדשה של חברת HP, הכוללת גם מכונת צילום וסורק, וללא מכשיר פקס. המדפסת הזו אלחוטית כך שהיא מתאימה לכל סביבת עבודה ללא חיבור כבלים וגם המחיר זול במיוחד - 379 שקלים.

בחנויות החשמל והציוד המשרדי תוכלו למצוא גאדג'טים נוספים כגון עט המצויד במצלמת וידאו, דיסק און קי שמאפשר גיבוי בלחיצת כפתור אחת ומחשבים ניידים קטנים וקלים במיוחד שיקלו עליכם את הלימודים. רק זיכרו ששום גאדג'ט עוד לא יכול להחליף עבודה קשה, התמדה וכישרון.