קרב מריר על השוקולד המתוק: רשת השיווק הגדולה בארץ נגד ממרח השוקולד הנמכר ביותר והקרב מנתהל על המדפים. בחלק מסניפי שופרסל נרשם מחסור בשוקולד השחר ואם הסכסוטך העסקי יימשך צפוי מחסור של ממש כבר בתוך כמה ימים.

על מה המחלוקת? בהתאם להסכם בין הצדדים סיפקה עד עכשיו חברת השחר את המוצרים למרכז הלוגיסטי של שופרסל, וזו הפיצה אותם בעשרות הסניפים שלה ברחבי הארץ. בעבור השירות הזה, שילמה השחר לרשת עמלת הפצה. שופרסל ביקשה להגדיל את העמלה הזאת אבל השחר סירבה.

אחרי הסירוב הגיע תורה של הסנקציה: בשופרסל פשוט הפסיקו לשווק לסניפים את שוקולד השחר, מה שאומר שבסניפים שבהם יש מלאי מספיק, ניתן להשיג את הממרח ובאלו שהמלאי אזל - הממרח ירד מהמדפים.

מקווים לסוף מתוק

בריא ללב. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
קרב מריר על השוקולד המתוק | צילום: חדשות 2

בשופרסל אומרים שהמשא ומתן על העמלה מתנהל כבר שנה ללא הצלחה, בשחר אומרים שיש הסכם בין הצדדים שתקף עד השנה הבאה. בינתיים חברת השחר סופגת ירידה במכירות, לצרכנים בקרוב אולי לא יהיה שוקולד, אבל גם שופרסל מפסידה - כיוון שאינה משווקת את אחד המוצרים החזקים בארץ שהנאמנות הצרכנית אליהם גבוהה במיוחד.

בשוק המזון אומרים שמדובר במקרה נוסף של התנהלות קשוחה של שופרסל מול הספקים שלה. ולמי ששואל כיצד זה יסתיים, בשבוע הבא ייפגשו הצדדים כדי ליישב את ההדורים בתקווה שיהיה לסיפור סוף מתוק.

"אדון שוקו" לא יהיה מפורסם יותר

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק