כמה כסף אמורים להשקיע באירוע כמו בר מצווה או בת מצווה? האירועים האלה מהווים הוצאה משפחתית כבדה שאפשר לחסוך בה לא מעט. איך עושים את זה? אלון גל עם עצות איך לתכנן נכון בר מצווה לילד מבלי להיכנס להוצאות מיותרות.

כמה מוציאה משפחה ממוצעת?

זה כמובן משתנה על פי איזור ועל פי סוגי החגיגה וכמובן על פי החתך הסוציו-אקונומי. זו אחת המטלות הכי גדולות של משפחות. רוב האירועים נעים במחירים של בין 150-350 שקלים למנה בממוצע.

גם במחיר התחתון ב-250 אורחים מדובר על יותר מ-35 אלף שקלים - אם לוקחים הלוואה, המשמעות היא של 500 שקלים החזר בחודש לחמש שנים. וזאת רק ההתחלה. זה לא נגמר רק באולם, יש עוד שלל אטרקציות.

הילד רוצה דיג'יי שזה עוד כ-4,000 שקלים במקרה הטוב. אם הוא רוצה גם זמר, אז מתחילים בעשרת אלפים שקלים או יותר. ויש גם זיקוקים ואטרקציות נוספות.

טיולי בר או בת מצווה

גם פה זה תלוי לאן  וכמה. אפילו אם רק ההורה לוקח את הילד לטיול לדיסנילנד זה לא פחותמכ-20 אלף שקלים עם טיסות ומלונות. לפני שזזנו אנחנו כבר עומדים על 80 אלף שקל. מדובר על התחיבות לטווח ארוך.

איך להיערך נכון לאירוע?

קביעת תקציב ותיאום ציפיות עם הילד. ומה עם קצת יצירתיות? חייבים חגיגה באולם? אפשר למצוא פתרונות יצירתיים, פיקניק בחורשה וקומזיץ גדול שיכולים לעלות בין 5,000 ל-7,000 שקלים, וזה לא פחות מרגש. אפשר גם בחצר של הסבתא בקיבוץ. הכי חשוב לדעת להיערך מראש ולעשות את השיתוף עם הילד והילדה.