לקנות דירת חלומות הפך לחלום רחוק מאוד ממעמד הביניים בישראל. וכשהחלום על דירה בעיצוב מפואר, אפילו פנטהאוס - מתרחק, גם הרוכשים מתרחקים איתו - לפריפריה הרחוקה יותר. הדירות המיוחדות בפרויקטים נמכרות בדרך כלל בסוף תהליך השיווק, את הדובדבן שבקצפת שומרים לסוף. כדי לתמחר גבוה צריך לקבל גם משהו אחר בתמורה. עד כמה אחר? במקרה של הפרויקט הזה ביהוד, הוסיפו גינות תליות,המחיר הוא כמעט כמו של דירת גן בשילוב עם מיני פנטהאוס.

גם בפרוייקט הבית בשרון בכפר יונה שילבו בין לופט לפנטהאוס כדי ליצור את הדירות המיוחדות בפרויקט,- תמורת קצת פחות משני מיליון שקלים תקבלו דירת 6 חדרים,בקומה ה-9 והאחרונה , 174 מ"ר + 83 מ"ר מרפסות . (המחיר - 1.97 מיליון ₪). וככל שמתרחקים כך התמורה גדולה יותר, כך באשקלון תוכלו למצוא פנטהאוס, רק 300 מטר מהים, בגודל של 158 מטרים ועוד 40 מטר מרפסת שמש שחלקה בנוי כחדר מזכוכית שממנו כמובן אפשר לראות את הים - המחיר מיליון תשע מאות ותשעים אלף שקלים.

ומי הם אלו שקונים את הדירות המיוחדות בפרוייקטים? האנשים הם בעיקר משפרי דיור שלדירה בסדר גודל כזה בתל אביב מבחינת המחיר הם לא יכולים להגיע ואילו פה הם קונים במחיר שפוי דירה שהם חולמים עליה.

בשכונה הירוקה ביבנה, החלו לשווק באחד הפרוייקטים את הפנטהאוסים, הדירות עוד לא מוכנות אבל בעזרת סרטוני ההדמיה מנסים למכור לרוכשים הפוטנציאלים את החלום
אושרי זפרני, מנהל שיווק ומכירות, חברת גיא ודורון לוי מסביר: "הפנטהאוס הוא פנטהאוס שמכיל 152 מטר עם 44 מטר מרפסת, יש יחידת הורים שאליה מוצמד חדר ארונות ומקלחת שירותים בדירה עצמה יש גם שירותי אורחים, אמבטיה כללית פינת ישיבה, כל הקומפלקס של פינת האוכל המטבח והיציאה למרפסת 60-80 מטר
שני מיליון שקלים והדירה שלכם.

"בדירות כאלה שאנחנו בונים בתל אביב דירות כאלו מטפסות לשישה חמישה פי שניים יותר מהדירה הזו שאנו מציעים פה, והמרחק לתל אביב הוא לא כזה נורא, יש רכבת פרווברית וגם מהירה שעתידה להיפתח ובמרחק של 20 דקות מלב תל אביב מקבלים פה דירת חלומות במחיר שאנשים יכולים לעמוד בו, אז הפשרות ברורות, וקשה למצוא חלום נדל"ני במחיר סביר בערים הגדולות. יותר ויותר ישראלים מתברר, משלימים עם המרחק מהמרכז, אפילו ברצון".