כשהטמפרטורות במרכז הארץ מתחילות לרדת אל מתחת לקו ה- 20 מעלות, זו הזדמנות מצונית להימלט מן האספלט היישר אל עיר הנוף הדרומית שלנו. אחרי החגים חברת התעופה ארקיע מציעה טיסות לואו-קוסט חדשות לאילת, בניסיון להתמודד עם הכניסה של חברת אל-על לשוק הטיסות לעיר.

סמנכ"ל השיווק של ארקיע, דוד מחלב, מציין כי המחירים הנמוכים של הטיסות לאילת, עתידים להימשך עד מרץ, וישנה אפילו התכוונות להפעיל את טיסות הלואו-קוסט גם בקיץ. בעקבות המהלך, הסטטוס קוו של המחירים בטיסות משדה דב נשבר, וכך טיסה מת"א לאילת באמצע השבוע וגם בסוף השבוע, יכולה לעלות 170 שקל בלבד.

אבל כמו תמיד, גם במהלך הזה חשוב לשים לב לאותיות הקטנות - לא בכל הטיסות יוצע המחיר האטרקבטיבי, ובאלה שכן- רק 20-30% מהכרטיסים ימכרו במחיר הנמוך החדש. אם תרצו לטוס עם המתחרה ישראייר, ותזמינו כרטיס לפחות חודש מראש, תשלמו עליו 199 שקל.

למרות הכוונות הטובות של ארקיע, המחירים משדה דב עדיין נחשבים יקרים יחסית. אם תמריאו מטרמינל 1 בנתב"ג, שם גם חברת אל על מפעילה קו לאילת, תיתקלו במחירים נוחים בהרבה: באל על תשלמו 129-349 שקל לכיוון, בארקיע - 149 שקל, וכך גם בישראייר.

אבל לא רק ירידות המחירים מרעידות את ענף הטיסות הפנים ארציות. חברות אריקיע וישראייר מנסות להביא את הוצאתה של אל-על מהשוק בטענה שזו תהפוך למונופול, ותביא לפיטוריהם של עובדים בחברות הקטנות. החברות פנו למנהל רשות התעופה האזרחית בנושא, גיורא רום, והוא צפוי להעביר בימים הקרובים את ההמלצה שלו בעניין למשרד התחבורה.

>> תפריט שרות החדרים השווה ביותר במלונות בארץ