יותר ויותר חברות מסחריות מוכנות להגשים את החלום של טיסה לחלל ולשכן אתכם במלון 5 כוכבים, בין הכוכבים. זה אפילו יותר קרוב ממה שמתוכנן - אז מתי כולנו נוכל לעבור את קו האטמוספירה וכמה זה יעלה?

עידן חדש של טיסות לחלל

החלל הולך ומתקרב אל התייר הממוצע, והטיסות אל האטמוספרה צפויות כבר בעתיד הקרוב. בשבוע שעבר פורסם שנמל התעופה החללי בארצות הברית נמצא בשלביו הסופיים, למעשה כבר ב- 2013 הוא יוכל להזניק טיסות מסחריות לחלל. הנמל, בגודל של 62,000 מ"ר, יהיה ביתה של חברת וירג'ין גלקטי, שבבעלות סר ריצ'רד ברנסון הבריטי. "זאת תהיה ההתחלה של עידן חדש לגמרי של טיסות לחלל, שלדעתי יהפוך את הטיסות לחלל למציאות לאלפי אנשים במקום לכמה מאות בלבד" אומר ברנסון. ברנסון כבר עשה טיסת מבחן על המעבורת שלו שעברה בהצלחה.

עוד לפני ההשקה הרשמית הצליח ברנסון לגייס כבר 370 לקוחות ששילמו מקדמה לטיסה לחלל, כשהרווח עד כה הגיע ל- 55 מיליון דולר. על החוויה הזו תתבקשו להוציא 200,000 דולר, ותצטרכו לחלוק אותה עם עוד 5 תיירים. זמן השהות יהיה כ- 5 דקות בלבד, אבל הנוף, כך מובטח, הוא לא מהעולם הזה.

מיליון דולר לשהות של כ- 5 ימים במלון החללי

אם אתם רוצים קצת יותר זמן לשהות ליד הכוכבים, תוכלו גם ללון במלון היוקרה החללי הראשון, שעל הקמתו הכריזה החברה הרוסית "אורביטל" לא מזמן. המלון צפוי לשייט כ- 250 מייל מעל כדור הארץ והוא יוכל לאכלס עד 7 אנשים בכל פעם. על הנוף והאתגר הזה תשלמו מיליון דולר לשהות של כ- 5 ימים. שנת הפתיחה המתוכננת היא 2016.

לפני כשבוע הכריזה גם דומינוס פיצה שתפתח סניף סמלי ראשון לירח. הפרויקט מוערך בסכום של מיליארדי דולרים, ועדיין לא באמת ברור אם כוונת החברה אמיתי או שמדובר בעוד הודעה שהיא רק גימיק שיווקי. גם הרומן הישראלי של חברות ישראליות עם החלל כפלטפורמה שיווקית ממשיך. בשנות ה- 90 הייתה זאת תנובה שהטיסה חלב עמיד לתחנת החלל הרוסית, ולאחרונה השיקה חברת בזק תחרות בה הזוכה מקבל טיסה קצרה לחלל.  מדובר בשיתוף פעולה עם חברת רוקט צ'יפס, שתתחרה בוירג'ין של ברנסון, ותציע גם היא טיולים אל מעבר לאטמוספרה - כך שמי שחיכה שהעתידות המפורסמות של מסטיק בזוקה יתקיימו עבורו, יוכל לעשות זאת בעצמו בקרוב, אבל תמורת הרבה מאוד כסף.

>> סופשבוע בשביל החלב: מה יספק המלון הראשון בחלל?