בשבועות האחרונים עלתה לכותרות רכישת מכונית משוריינת לראש הממשלה. היכן קונים מכונית כזו וכמה היא עולה? שלחנו את מנחם לבדוק.

ברכב הממוגן הזה, יש מיגון של שירות הביטחון הכללי - כלומר השב"כ הוא מחליט מה רמת המיגון. אחרי שהוא מחליט הוא בא למנהל הרכב עם ההחלטה הזו ואז יוצאים למכרז לארבע חברות. יושבים, ואז מחליטים על זה מכונית אפשר ללכת.

ישראל בן חיים, מנכ"ל קמור רכב, מספר: "הרעיון בבניית רכב ממוגן הוא קודם כל שהוא ישמור על חיי הלקוח שלו. עושים מבחני עבירות קשים מאוד במים, ביבשה, בהרים, על סלעים, עושים מבחני ירי מסיביים מאוד, יורים על הרכב מכל הכיוונים בכל מיני כלי נשק והתוצאה הנדרשת היא תוצאה אחת שהנוסע בפנים לא ייפגע".

עוד הוא אומר, כי "כשבונים רכב ממוגן במפעל במקור דואגים קודם כל לאבזור הפנימי שלו והמכוניות האלה מגיעות עם כל מה שאתה יכול לדמיין. סוגי עור, מערכות מיזוג מיוחדות שיש לו, מערכות קוליות, מערכות מדיה - אתה כל מה שאתה מדמיין יכול להיות בפנים, תלוי בלקוחות. בחו"ל הלקוחות הם פרטיים ואז באמת אין גבול לאפשרויות וגם למחיר".

נועם קישינובסקי מתעשיות רכב בע"מ מספר, כי "בארץ השימוש הוא מוגבל לאוכלוסיה קבועה ובדרך כלל כשיוצא רכב משימוש נכנס חדש. בעולם לעומת זאת, הביקוש לרכב ממוגן עלה מאוד מאוד בשנים האחרונות, המודעות יותר גבוהה וההיצע מאוד גדול.

איציק ישראלי מלווה את כל ראשי הממשלה מאז יצחק שמיר, שלו כלל לא היה רכב משוריין. הדרישות למיגון התחילו מרצח רבין. "לא מייצרים רכבי שרד ממוגנים בארץ", הוא אומר, "נכון שיש לנו מיגון בארץ בצפון אבל שם ממגנים יותר ג'יפים ורכבים ממש גדולים, רכבי שרד לא מייצרים".

ולשורה התחתונה - כמה באמת עולה רכב כזה? הכניסו את היד עמוק עמוק לכיס - רכב כזה הוא לא זול. רכב ממוגן יעלה בין 100 ל-150 אלף דולר. תמורת הסכום הזה תקבלו טלפון, מזגן בשליטה אחורית, ועוד פינוקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק