בתום שיחות רצופות שארכו כ-20 שעות, נחתם היום (ראשון) הסכם בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן למנכ"ל חברת אל על דוד מימון. ההסכם מגיע לאחר שביום חמישי שעבר חודשו ביטולי הטיסות וגבר החשש שעיצומי הטייסים יחודשו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"לאורך כל המו"מ ראיתי אל מול עיניי את הנוסע הישראלי שמגיעה לו חברה לאומית יציבה וחזקה אשר מערכת יחסי העבודה בה תקינה ומשופרת למען השירות לאזרח", סיפר יו"ר ההסתדרות ניסנקורן, שתיווך בין הנהלת החברה לעובדים, במעמד החתימה על ההסכם. "ההסתדרות תמשיך ללוות את כלל הסקטורים של עובדי החברה. בשעה זו אני רוצה להודות לצדדים שמצאו את הכוחות הנכונים והשאירו את המשקעים מאחור. כעת כולם ביחד מגויסים למען הצלחת החברה והשירות לנוסע".

אבי ניסנקורן ודוד מימון (צילום: דוברות ההסתדרות)
אבי ניסנקורן ודוד מימון | צילום: דוברות ההסתדרות

ביום חמישי האחרון עוד היה נראה שהסכסוך בחברת התעופה קרובה לסיום, לאחר מספר שבועות בהם חלו שיבושים בלוח זמני הטיסות. הטייסים אמנם הסכימו לחדול מביטולי הטיסות כפי שדרשה ההנהלה, אך באותו היום הודיעה ההנהלה על ביטול טיסה נוספת - 027 לניו יורק. לאחר זמן קצר התערב יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, והטיסה המריאה ליעדה. בהנהלה המשיכו להאשים את הטייסים, שלא נשארו חייבים.

"לצערנו הרב, למרות ההבנות הושגו בישיבה שנערכה בהסתדרות עם יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בתחילת השבוע ממשיכים הטייסים להתנהג בבריונות בכדי לנסות להפעיל לחץ על ההנהלה לשנות את ההסכם וחוסר הנכונות להתחייב לשקט תעשייתי ולהפעיל את הטיסות כסדרן", אמרו אז בהנהלה. "אנו מתנצלים בפני הנוסעים".

מוועד טייסי אל על נמסר בתגובה: "חבל שאפילו בעיצומם של דיונים, שמטרתם להגיע להסכם עבודה, ממשיכה הנהלת אל על לפגוע בנוסעיה ולהמשיך במסע השקרים וההשמצות כלפי עובדיה. ההנהלה מטעה את הציבור; גם היום היו טייסים שהיו מוכנים וזמינים להוציא את כל הטיסות שבוטלו, טיסות שהן מעבר ללוח הטיסות המתוכנן שלהם".