כל מי שמחפש דירה להשקעה יודע, שרשימת השכונות אשר קניית דירה בהן תניב את הרווח הגדול ביותר לאורך זמן, היא נתון שמשתנה כל תקופה. על פי מחקר שערך אתר יד 2, אלו רשימת השכונות העדכנית שהרוכשים בה ייהנו מרווח יפה על ההשקעה.

בראש הרשימה נמצאת העיר אילת. עבור דירת שני חדרים שעלותה 560,000 שקלים תוכלו להשיג דמי שכירות חודשיים של כ- 2,540 שקלים בממוצע מה שיניב לכם תשואה שנתית של 5.4 אחוזים.

תשואה דומה תוכלו להשיג בדימונה עבור דירת 3 חדרים שתעלה 390,000 שקלים בדמי שכירות ממוצעים של 1,750 שקלים. גם בנשר התשואה תהיה זהה עבוד דירת שני חדרים שעלותה 580,000 שקלים ודמי שכירות של 2,600 שקלים.

"הדירות הכי אטרקטיביות להשקעה הן דירות 2 חדרים, משופם שביחס להשקעה הן מניבות את התשואה הגבוהה ביותר", אומר אבי כראל, יזם נדל"ן ממקימי מלון "בראון 42". "אותן דירות יכולות להיות מושכרות בשכירות יומית סטייל AIRBNB".

עוד שכונות שבלטו בתשואה יחסית גבוהה הן שכונת מרכז העיר בבית שאן – 5.4 אחוזי תשואה, שכונת לבאות בערד – 5.3 אחוזים ושכונת מנחם בגין בעכו – 5.2 אחוזים.

"נכסים אטרקטיבים להשקעה במונחי תשואה בשכירות ממוקמים בעיקר בפריפריה" , אומר יבין גילמור, מנכ"ל יד2. "שני שיקולים מרכזיים כמו רמת הביקוש וצפי לעליית ערך הנכס בשנים הקרובות הם השיקולים שמנחים מחפשי דירות להשקעה".