ירקות ופירות הם מוצרי צריכה הנמצאים בכל קנייה של כל בית בישראל. לכן, אין פלא שלא מעט רשתות ואפילו דוכני שוק שמוכרים רק פירות וירקות נכנסים לשוק המשלוחים ומתחרים ביניהם. ניסינו לבדוק מי מהמשלוחים יותר משתלם.

לצורך כך גייסנו את אורנה סנדל, מומחית לאיכות פירות וירקות במועצת הצמחים כדי שתחווה דעה על איכות המוצרים ואת דודו כהן, ירקן משוק הכרמל שיחווה דעה על המחירים.

בכרמלה אין דמי משלוח אבל לעומת זאת המחיר של חלק מהפירות והירקות הוא גבוה מאוד - 19 שקלים לקילו עגבניות שרי, 19.90 לקילו מנגו שלפי סנדל, "היה צריך לאפשר לו לגדול על העץ עוד שבוע", ומלפפון שהגיע באיכות גבוה אבל ב"מחיר שוד", מסכם כהן.

על משלוח של נוי השדה תשלמו 18 שקלים אבל הירקות שהזמנו - הגיעו באיכות טובה. "הצבע של המנגו (8 שקלים לקילו) טוב אבל הוא מכיל רק 13% סוכר ולכן לא הייתי קונה אותו", אומרת סנדל. "גם הצבע של האפרסק פחות טוב. צריך קצת יותר צבע", אומר כהן.

על משלוח משוקיט לא תשלמו אך המומחים לא התלהבו מהאיכות. "על עגבניות השרי האלו שעלו יקר (18.90 שקלים לקילו) לא צריך לשלם כל כך הרבה מכיוון שחלק מהעגבניות שהגיעו צהובות והן לא יהיו אדומות לעולמים", קובע כהן.

דמי המשלוח ברמי לוי עומדים על 30 שקלים אך לעומת זאת המחירים של הירקות והפירות היו הכי זולים - רק 45 קילו לכל הסל שהזמנו. אך המומחים לא התלהבו מהאיכות בלשון המעטה. "הירקות היו משהו שמוכרים ביום שישי בערב בשוק הכרמל", אומר כהן. "חלש מאוד".

גם המשלוח משופרסל עולה 30 שקלים, המחירים היו ממוצעים יחסית לשוק והסחורה שהגיע הייתה טובה. הרבה מהירקות שהזמנו הגיעו אורגנים למרות שלא הזמנו.

בסיכום הבדיקה הירקות הכי איכותיים הגיעו מכרמלה ושופרסל, למקום השני הגיע המשלוח מנוי השדה ולמקום השלישי הגיעו המשלוחים משוקיט ורמי לוי.