פרשת הקטינות, במסגרתה נחקר ושוחרר הזמר אייל גולן, ממשיכה לייצר כותרות: אחרי שאתמול פורסם כי מי שהייתה הקורבן המרכזי נעצרה ונחקרה בחשד לסרסרות, הערב (ה') נודע כי כל ארבע המתלוננות הראשונות בפרשה נחקרו באזהרה בחשד לעדות שקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת החקירה הגיעה המשטרה לארבע בנות בגילאים 15-17 וגבו מהן עדויות. במהלך החקירה התברר שכל אחת מהארבע שיקרה שקרים מהותיים. בין היתר סיפרה אחת הבנות כי הרתה לגולן וכי זה לקח אותה לבצע הפלה. בדיקה העלתה כי היא שיקרה בנושא הזה וכי גם שלוש חברותיה שיקרו בשורה ארוכה של נושאים. בשל כך נחקרו הארבע בשבועות האחרונים באזהרה - דבר שמסביר את הקשיים המשפטיים הגדולים בתיק.

בשיחה עם חדשות 2 לאחר הפרסום אמר אייל גולן: "זה הזוי, חיכיתי שהאמת תצא לאור. כל הגוף שלי רועד".

"כנראה שהמשטרה טיפסה על עץ גבוה מדי ועכשיו היא רוצה לרדת ממנו באמצעות הכפשת המתלוננות עצמן", תקף משה מרוז, פרקליטה של אחת הנערות, את התנהלות המשטרה. "מדובר במתלוננת שבוצעו בה מעשים מגונים חמורים ביותר".

ארבעת כתבי האישום שהפרקליטות מתכוונת להגיש בפרשה נגד דני ביטון (אביו של גולן), מנהל ליאם הפקות ושני בני אדם נוספים - אינם מתבססים על עדויותיהן של אותן נערות, אלא על עדות של שלוש בנות נוספות אליהן הגיעה המשטרה ושעדויותיהן נמצאו אמינות.

בת 16 נעצרה בחשד לסרסרות

שלשום נעצרה הקטינה בת ה-16 שהייתה הקורבן המרכזי בפרשה ונחקרה באזהרה בחשד לסרסרות בחברותיה, שיבוש מהלכי חקירה ושימוש עצמי בסמים. מדובר באותה קטינה שעם פתיחת החקירה ברחה מהמוסד החינוכי בו שהתה.

בסוף השבוע שעבר, אחרי יותר מ-10 ימים, שבה הנערה לביתה. אז טלפנו לאמה אנשי ימ"ר (יחידה מרכזית) תל אביב ודרשו מהנערה להתייצב מיד לחקירה. האם ביקשה שיניחו לבתה מאחר ורק שבה והיא במצב רגיש וברצונם להחזירה אל מערכת החינוך - אולם הפנייה לא עזרה.

משלא הגיעה הקטינה לחקירה, הוצא נגדה צו מעצר. שלשום דפקו שוטרים על דלת ביתה, עצרו אותה והביאו אותה לחקירה באזהרה. "נדהמנו מהתנהגות המשטרה, שהפכה קורבן של הפרשה לחשודה תוך שהמשטרה לא מגלה רגישות למצבה השברירי של הקטינה", אמר פרקליטה עו"ד קובי צייגר. במשטרת מחוז תל אביב אמרו כי "מדובר בקטינה שנדרשה לחקירה כחשודה בתיק. היא זומנה אך סירבה להתייצב בפני החוקרים, לכן הוצאנו נגדה צו מעצר".

כתבי אישום ראשונים בפרשה

דני ביטון בבית המשפט, ארכיון (צילום: מוטי קמחי)
יואשם בכפוף לשימוע. דני ביטון, ארכיון | צילום: מוטי קמחי

בתחילת השבוע שלחה פרקליטות מחוז תל אביב מכתבים לארבעה חשודים בפרשה, בהם נכתב כי יוגש נגדם כתב אישום בכפוף לשימוע. הארבעה הם: דני ביטון, אביו של אייל גולן, צחי אסולין, מנהל חברת "ליאם הפקות" ושניים מחבריו הטובים של הזמר. מוקדם יותר היום נחקר חשוד נוסף בפרשה.

בהודעת הפרקליטות לא צוין מהו הסעיף שיתורגם ויופיע בתוך כתב האישום, אך לחדשות 2 נודע כי אין מדובר בכתב אישום קל שיכלול עבירות דוגמת בעילה אסורה בהסכמה - אלא סרסרות בקטינות. השימוע עתיד להתקיים בתוך חודש.