חג הפסח הסתיים, כבר מותר לאכול חמץ וברחבי הארץ החלו הערב חגיגות המימונה המסורתיות עם הכיבוד הססגוני והמופלטות המפורסמות. כמדי שנה גם חברי הכנסת והשרים מפגינים נוכחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ח"כ מירי רגב כתבה בפייסבוק: "התחלנו את חגיגות המימונה בבית משפחת סוויסה בגן יבנה. הערב עוד ארוך... חג שמח! תרבחו ותסעדו".

ח"כ צחי הנגבי יוצא לחגוג בבתי חברים - מאשקלון עד רמת השרון. "מטעמי התנזרות מפחמימות אדלג השנה על המופלטות", כתב בדף הפייסבוק שלו, "אבל על הריבות ושאר מיני התמרים המתקתקים לא אוותר".

השר סילבן שלום שלח ברכה לאזרחי המדינה: "תרבחו ותסעדו מימונה שמחה לכל בית ישראל. מאחל לכל בית ישראל שפע, בריאות, אושר ועושר והמון שמחה"

משפחת לוי חוגגת: 3 ק"ג של בצק

חני וזוהר מרחובות מארחים כ-2,000 אנשים לחגיגות. "עבדנו קשה כל החודש, נכין 3,000 מופלטות הערב אני מעריך", אמר זוהר.

בקיבוץ שפיים נערכה חגיגה אצל משפחת לוי בהשתתפות עשרות אנשים. השולחן העומס בכל טוב כלל גם פיתות חמות וטריות שהובאו מאחת המאפיות באזור. הסבתא שרה לוי, שמארחת את השמחה סיפרה לחדשות 2 באינטרנט שהיא מכינה מופלטות מ-3 ק"ג של בצק ומקווה שהיא לא תצטרך להביא עוד.

בנה יהושע הסביר: "על שולחן המימונה מניחים באופן מסורתי צלחת עם גבעולי פול שמכוסים בקמח, כד חלב וכל טוב. הבצק של המופלטות תופח ומחכה להגיע למחבת עם השמן". במקום יש מוזיקה ודרבוקות והאנשים, שחלקם לבושים גלביות ותרבושים, רוקדים וצוהלים. "זאת שמחה גדולה ותענוג לראות את החוגגים", אמרה סבתא לוי.