מנהרת הטרור הושמדה - כך נראה הפיצוץ: לאחר שאתמול (ג') נחשפה שלוחה של מנהרת טרור ברצועת עזה מתקופת מבצע "עמוד ענן", הבוקר התפרסם באתר "0404" סרטון המתעד את השמדת המנהרה בפיצוץ מבוקר על ידי כוחות הנדסה. לפי ההערכות, מטרתה של המנהרה היתה לפגוע בחיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון ניתן לראות את חיילי צה"ל נערכים במרחק בטוח ממנהרת הטרור בשטח חולי ברצועת עזה. ברגע הפיצוץ נראה סילון של חול ועשן פורץ מהאדמה, לקול קריאות התפעלות של הסובבים.

מדובר במנהרה שחלקה התפוצץ טרם "עמוד ענן" וממנה נותרה אותה שלוחה - שעד כה לא נחשפה. בתוך שלוחת המנהרה התגלו חביות נפץ, וכוחות הנדסה פוצצו אותה אתמול.

חיילי צה"ל מחוץ למנהרה שנחשפה בעין השלוש (צילום: רוני מרדכי)
חיילי צה"ל מחוץ למנהרה שנחשפה בעין השלוש | צילום: רוני מרדכי

בשבוע שעבר: נחשפה מנהרת תופת ליד עין השלושה

"כוח צה"ל חשף שלוחה נוספת של מנהרת תופת שהתפוצצה ימים ספורים לפני עמוד ענן ובה חביות נפץ", גילה דובר צה"ל היוצא, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי, בנאום הפרידה שלו. "כוחות צה"ל מפוצצים אותה באופן מבוקר". מדובר במנהרה שהתפוצצה בעבר, לפני מבצע "עמוד ענן", ו'הרימה' באוויר ג'יפ, תקרית שבנס לא היו בה נפגעים.

ביום חמישי האחרון חשף צה"ל מנהרה שנחפרה בדרום רצועת עזה והגיעה מהשטח הפלסטיני עד לאזור קיבוץ עין השלושה. במערכת הביטחון העריכו כי המנהרה, ש-300 מטרים ממנה נחפרו בשטח ישראל, היא אחת המשוכללות והארוכות שאותרו בשנים האחרונות ויועדה לביצוע חטיפת חייל או להפעלת מטעני חבלה.

בשיחה עם חדשות 2 אמר אז גורם צבאי כי לא מדובר במנהרה היחידה שנחשפה בעת האחרונה, וכי ארגוני הטרור ממשיכים במאמצים לנסות לחדור לשטח הישראלי. "המנהרה היא אחת המרשימות והמורכבות שנחשפו אי פעם", אמר.